ترشحات ناشی از عفونت، سلامت جنین را تهدید می كند

۱۳۹۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 51594
سلامت نیوز: ترشحات واژنی، به ترشحاتی گفته می شود كه از رحم و یا دهانه رحم خارج می شوند. بیشتر خانم ها دچار ترشحات واژنی هستند. این ترشحات انواع مختلف دارند و تمام آنها عادی نبوده و احتمال دارد نشانه عفونت باشد.

ممكن است بعضی از خانم ها فقط یك بار ترشحات واژنی را تجربه كرده باشند و این در حالی است كه بعضی دیگر از خانم ها هر روز دچار این ترشحات می شوند.

دانستن این مطلب كه چه میزان و چه نوع از این ترشحات نرمال هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. چراكه بعضی از ترشحات واژنی دارای عفونت بوده و احتمال دارد كه منجر به سقط جنین شود.
از ابتدا تا انتهای دوره قاعدگی، داشتن ترشحات سفید رنگ و غلیظ یك مسئله معمولی است. اگر ترشحات در این دوره با خارش همراه باشد، احتمال دارد كه نشانه عفونت مخمری باشد. در این شرایط باید به پزشك مراجعه شود تا برای درمان آن دارو تجویز شود.

احتمال دارد بعضی از خانم ها در انتهای عادت ماهانه خود دچار این ترشحات شوند. در این زمان می توان با كشیدن مخاط بین دو انگشت میزان كش آمدن آن را امتحان كنید. این كشیدگی نباید خیلی طولانی باشد. هرچه قدر خانم ها به زمان تخمك گذاری نزدیك تر می شوند، ترشحات آنها شفاف تر می شود. اگر در این زمان میزان كش آمدن مخاط را با انگشتان امتحان كنید متوجه می شوید كه میزان كش آمدن آنها بیشتر شده است. این تغییرات مخاطی به اسپرم كمك می كند تا مدت زمان بیشتری زنده مانده و برای بارور كردن تخمك در بدن حركت كند.
راههای دیگری كه منجر به وجود ترشحات شده و سلامت جنین را به خطر می اندازند، میكروب هایی هستند كه از طریق مقاربت وارد بدن می شوند. عفونتهایی كه از طریق مقاربت بوجود می آید، گونورهیا(سوزاك )-چلامیدیا و تریكوموناس (انگل) هستند.

این 3 نوع عفونت می توانند باعث بوجود آمدن ترشحات مختلف شوند. ترشحاتی كه در نتیجه عفونت گونورهیا به وجود می آید، به رنگ زرد و ابری است. ترشحات ناشی از تریكوموناس به رنگهای سبز، زرد یا خاكستری ظاهر می شوند. عفونت ناشی از چلامدیا بیشتر اوقات ترشح یا نشانه ای ندارد اما در هر صورت برای درمان تمام آنها باید دارو تجویز شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17148s, 19q