فعالیت بیش از دو هزار و 350 مركز درمان اعتیاد در كشور

۱۳۹۱/۰۴/۱۰ - ۱۰:۲۱ - کد خبر: 51661
سلامت نیوز :رییس كمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی روز شنبه به ایرنا گفت: هم اكنون 189 مركز درمان اعتیاد در بخش دولتی و دو هزار و 162 مركز در بخش خصوصی با مجوز این وزارتخانه فعال است.

'عباسعلی ناصحی' افزود: در زمان حاضر 47 هزار و 233 معتاد در مراكز دولتی و 385 هزار و 417 معتاد در بخش دولتی تحت پوشش خدمات درمانی اعتیاد قرار دارند.وی در ادامه پیش بینی كرد 10 تا 20 درصد بیماران معتاد در مراكز درمانی ترك و درمان اعتیاد تحت پوشش درمان با شربت تریاك قرار گیرند.

ناصحی افزود: شربت تریاك به اندازه كافی در كشور تولید می شود اما به نظر می رسد به علت انگ و تلقی كردن آن به عنوان ادامه مصرف مواد مخدر و اعتیاد، این روش درمانی چندان توسعه نیافته است.

وی خاطرنشان كرد درمان با شربت تریاك به تدریج با فرهنگ سازی و اجرای برنامه های آموزشی متعدد برای پزشكان، روانشناسان و بیماران معتاد، به حد مورد نظر خواهد رسید.ناصحی گفت: شربت تریاك یا 'اپیوم تینگچر' می تواند جایگزین مصرف مواد افیونی شود و سپس با كم كردن تدریجی مصرف آن -به دلیل آسان تر بودن ترك آن- می توان اعتیاد فرد به مواد افیونی را برطرف كرد.وی افزود: اعتیاد به مواد افیونی، آسیب های اجتماعی، روانی و اقتصادی فراوانی به جامعه تحمیل می كند بنابراین با استفاده از روش های درمانی گوناگون باید با آن مبارزه كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16492s, 18q