مسواك زدن بلافاصله بعد از غذا، به دندانها آسیب می‌رساند

۱۳۹۱/۰۴/۱۰ - ۱۰:۳۱ - کد خبر: 51667
مسواك زدن بلافاصله بعد از غذا، به دندانها آسیب می‌رساند

سلامت نیوز : به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دندانپزشكان هشدار دادند مسواك زدن دندانها ظرف نیم ساعت بعد از مصرف یك وعده غذایی یا نوشیدن یك فنجان قهوه می‌تواند آسیب جدی به دندانها وارد كند.

پس از مصرف مایعات یا مواد غذایی اسیدی، این اسید می‌تواند مینای دندان و حتی لایه زیرین آن موسوم به دنتین را تخریب كند. اگر زمان مسواك زدن دندانها مناسب نباشد یعنی ظرف 20 دقیقه تا نیم ساعت پس از صرف غذا یا نوشیدنی‌ها، اسید موجود در مواد غذایی به سطح عمیق‌تر دندانها راه پیدا می‌كند و در نتیجه خیلی سریعتر موجب پوسیدگی و تخریب دندانها می‌شود.

دكتر هووارد آر.گامبل، رییس آكادمی دندانپزشكی عمومی در انگلیس تاكید كرد: اگر بلافاصله بعد از غذا خوردن، مسواك بزنید در واقع باعث می‌شوید كه اسید از مینای دندان عبور كرده و به لایه‌های عمیق تر آن برسد كه حاصل آن پوسیدگی سریعتر دندان است. به این ترتیب دندانپزشكان توصیه می‌كنند بویژه در مواردی كه از مایعات اسیدی یا مواد غذایی ادویه دار استفاده می‌كنید حتما بین نیم تا یك ساعت صبر كنید و پس از آن مسواك بزنید تا بتوانید به اندازه كافی از اثرات منفی مصرف مواد اسیدی بر روی دندان‌ها جلوگیری نمایید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.37345s, 18q