توت فرنگی اشتها آور و ضد چاقی است

۱۳۹۱/۰۴/۱۱ - ۰۹:۲۴ - کد خبر: 51722
توت فرنگی اشتها آور و ضد چاقی است
سلامت نیوز :  توت فرنگی چند برابر لیموترش و پرتغال ویتامین C دارد با خوردن 150 گرم توت فرنگی نیاز یک روز بدن تامین می‌شود در هر 100 گرم 37 کالری دارد که برای کاهش وزن مناسب است.

دو قرن پیش گیاه شناس معروف کارل فون لینه با خوردن توت فرنگی بر بیماری نقرس که شدیداً ادرار آو بود غلبه کرد. بیش از 300 ماده موثر و مفید برای تندرستی انسان تاکنون در توت فرنگی شناسایی کرده‌اند. توت فرنگی دارای اسیدهای آلی، مواد عطری، اسانس‌ها، آهن، لعاب، پکتین، فلاون و مواد تانن، کلسیم، پتاسیم، فسفر، بیوترکیبات است. قند توت فرنگی اشتهاآور و مفید برای سیستم گوارش است. سطح مخاط گوارش را پاک و تب بر و ضد اسهال، التیام زخم‌ها، جمع کننده پوست و سوخت و ساز را تنظیم می‌کند در طب سنتی توصیه می‌شود با توت فرنگی دندان‌ها را مسواک بزنید و کاملاً با آب بشویید، لثه ها را قوی و از کرم خوردگی دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا ؛ برگ توت فرنگی داروی گیاهی و پوست را صاف و تمیز می‌کند. آب توت تازه را روی جوش‌های غرور جوانی بمالید و در طول شب تا صبح روی پوست بماند، به‌تدریج طی دو تا سه مرتبه برطرف می‌شود. توجه کنید که توت فرنگی 5 ساعت بعد از کندن آن رایحه و مواد موثره آن کاسته می‌شود. توت فرنگی ریز پرمحتواتر از درشت و اصلاح شده است. توت به صورت تازه فوری، آب توت با سایر میوه یا سبزی‌ها در انواع شیرین‌ها با ماست، سرشیر و خامه می‌توان مصرف کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.93607s, 18q