درج هولوگرام وزارت بهداشت بر روي تجهيزات دندانپزشكي اجباري مي‌شود

۱۳۸۶/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5178
درج هولوگرام وزارت بهداشت بر روي تجهيزات دندانپزشكي اجباري مي‌شود


 رضا مسائلي در حاشيه جلسه مشترك مسئولان وزارت بهداشت با شركت‌هاي تجهيزات دندانپزشكي در گفت‌و‌گو با فارس ‌افزود: اقدامات كارشناسي براي اجراي طرح شناسنامه دار شدن تجهيزات پزشكي از سال گذشته آغاز شده است و تا پايان امسال همه تجهيزات پزشكي، دندانپزشكي و آزمايشگاهي با درج هولوگرام مورد تأييد وزارت بهداشت شناسنامه‌دار مي‌شوند.
وي افزود: فاز اول اجراي اين طرح با درج هولوگرام بر روي مواد و تجهيزات داندانپزشكي آغاز مي‌شود كه به همين منظور جلسه مفصلي با شركت‌هاي توليد كننده و وارد كننده اين نوع مواد و تجهيزات در وزارت بهداشت داشتيم و نظرات كارشناسي اين شركت‌ها را شنيديم كه حتماً در اجراي اين طرح مورد توجه قرار قرار مي‌گيرد.
مدير كل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت ادامه داد: پيش نويس طرح شناسنامه‌دار شدن و درج هولوگرام بر روي كالاهاي دندانپزشكي آماده شده و با يكسري اصلاحات جزئي حداكثر تا 2 ماه آينده ابلاغ و اجرايي مي‌شود و پس از آن هر گونه توزيع، خريد،‌ فروش و مصرف مواد و تجهيزات دندانپزشكي فاقد هولوگرام تخلف محسوب مي‌شود و ضمن جمع‌آوري كالاهاي غير‌مجاز با متخلفان برخورد مي‌شود.
وي گفت: هولوگرام وزارت بهداشت نشانه تأييد كيفي محصول است كه در كنار آن يك شماره سريال و اطلاعات مربوط به توليد يا وارد كننده آن كالا درج مي‌شود.
مسائلي افزود: اجباري شدن درج هولوگرام بر روي كالاهاي پزشكي، دندانپزشكي و آزمايشگاهي امكان كنترل و نظارت دقيق بر بازار را فراهم مي‌كند، از ورود كالاهاي غير‌قانوني و چمداني به كشور جلوگيري مي‌كند، توليدات زير پله‌اي را محدود مي‌كند و به طور كلي بازار تجهيزات پزشكي را در كشور سامان مي‌دهد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95203s, 18q