اعلام دومین فراخوان طرح‌های کلان ملی تجهیزات پزشکی

۱۳۹۱/۰۴/۱۳ - ۰۹:۳۸ - کد خبر: 51862
سلامت نیوز :دومین فراخوان طرح های کلان ملی درحوزه تجهیزات و وسایل (مصرفی وغیر مصرفی) پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای کسب، توسعه و انتقال دانش فنی و رسیدن به خودکفایی اعلام شد.

دومین فراخوان طرح های کلان ملی درحوزه تجهیزات و وسایل (مصرفی وغیر مصرفی) پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی پس از برگزاری موفقیت آمیز فراخوان اول در سال گذشته، اجرا می شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت این دوره از فراخوان طرحهای کلان ملی تجهیزات و وسایل پزشکی را در راستای کسب، توسعه و انتقال دانش فنی این تجهیزات و نیل به خودکفایی در این عرصه برگزار می کند.مشخصات کلی طرح باید منطبق بر نیازهای نظام سلامت کشور باشد. طرح منجر به کسب، انتقال و یا توسعه دانش فنی در داخل کشور و همچنین منجر به تولید محصول قابل استفاده در نظام سلامت شود.

اجرای طرح با همکاری کامل بین صنعت و دانشگاه باشد (با اولویت تاسیس شرکت های دانش بنیان) و قابلیت اخذ استاندارهای لازم ملی و بین المللی را دارا باشد.

اولویت های مورد نیاز وزارت بهداشت

نوع تجهیزات
نوع تجهیزات
نوع تجهیزات
نوع تجهیزات
انواع پیس میکر قلبی دستگاههای بیهوشی ایمپلنت های دندانی دستگاه الکتروفورزفول اتوماتیک پروتئین وهموگلوبولین
تیوب دستگاه CT اسکن ونتیلاتور ICU دستگاه سل کانتر هندپیس روتاری دندانی (توربین، انگل، ایرموتور)
دستگاه رادیولوژی C-ARM انواع دستگاه های لیزر وفتونیک پزشکی دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی دستگاه فیکو
سیستم های اولتراسوند دستگاه و نوار اندازه گیری قند خون دستگاه ایمونوآنالایزر تمامی مواد، قطعات یدکی و لوازم مصرفی دستگاه ها و تجهیزات پزشکی
دستگاه الکتروکاردیوگراف پروتزهای تخصصی ستون فقرات دستگاه الیزا ریدرپروسسور

همکاری محققان به این ترتیب است که دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری پس از دریافت طرح ها براساس فرم پیوست فراخوان و برگزاری جلسات داوری با حضور کارشنان حوزه های مرتبط، طرح های برگزیده را جهت اخذ تسهیلات با شروع بازپرداخت به مدت حداکثر 2 سال پس از پایان تولید، معرفی می کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.99754s, 18q