انرژي درماني صحت علمي ندارد

۱۳۸۶/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5194
انرژي درماني صحت علمي ندارد
دكتر جمشيدي معاون نظارت و برنامه ريزي سازمان نظام پزشكي در كتفگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در مورد انرژي درماني و حتي  راجع به طب هاي مكمل هنور هيچ گونه ادعايي در سازمان نظام پزشكي و وزارت بهداشت ثبت نشده و اين گونه درمان ها صحت علمي  ندارد فقط طب مكمل را در جامعه داريم كه ابعاد آن مشخص شده است اما در خصوص انرژي درماني هرگونه تخلفي از سوي افراد صورت بگيرد  طبق قانون با متخلف برخورد خواهد شد.
وي ادامه داد: هيچ پزشكي حق ندارد به عنوان مدعي انرژي درماني به درمان بيماريهاي افراد بپردازد و وزارت بهداشت به تازگي عليه مدعيان  انرژي درماني اعلام جرم كرده است و هر كس در اين زمينه ادعايي دارد بايد آن را ثابت كند.
**** 80 درصد خدمات بستري مردم در بيمارستانهاي دولتي  ارائه مي شود
بودجه‌اي كه به بيمارستانهاي دولتي اختصاص داده شده است كفايت  امور بخش دولتي را نمي كند.
دكتر جمشيدي در خصوص تعرفه هاي بخش دولتي گفت: پارسال 120 درصد افزايش درآمد اختصاص به درآمد بيمارستانهاي دولتي اختصاص داده شده اما به دليل پايني بودن تعرفه ها مجبور به برداشت متمم بودجه در حوزه سلامت شديم  و مجلس 530 ميليارد تومان به بخش بهداشت و درمان كمك كرد.
وي افزود: طبق قانون برنامه چهارم توسعه بايد سهم مردم در پرداخت  هزينه هاي درماني به 30 درصد برسد كه اين مقدار هم اكنون در جامعه 60 درصد است در صورتيكه در درجه اول بايد فشار را بيمه ها تحمل كنند نه مردم.
وي تصريح كدر: اگر نتوانيم هزينه هاي بيمارستانهاي دولتي را تأمين  كنيم طبيعتاَ هزينه هايي كه مردم متحمل مي‌شوند بيشتر مي شود  زيرا به بخش خصوصي رو مي آورند.
وي تأكيد كرد: سازمان نظام پزشكي با وزارت بهداشت هم زبان است و بايد سرانه درمان افزايش پيدا كند تا بتوانيم مشكلات حوزه سلامت به خصوص بيمارستاهاي دولتي را برطرف كنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.2876s, 18q