ميزان پرخوري عصبي در تمام سطح كشور كاهش يافت

۱۳۸۶/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5195
ميزان پرخوري عصبي در تمام سطح كشور كاهش يافت
دكتر وحيد ايرواني متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: افرادي كه تصور غلطي از بدن خود دارند داراي افكار مزاحم هستند كه اين افكار باعث مي شود فرد در عين حال لاغري احساس چاقي  داشته باشد و در اين صورت فرد يا غذا نمي خورد يا اگر هم بخورد با اسهال و استفراغ عمدي سعي در جبران آن دارد.
وي ادامه داد: فردي كه اين افكار مزاحم را دارد در واقع يك جور وسواس نخوردن در وي بوجود مي آيد. در مورد بيماري هاي بي اشتهايي عصبي اين مورد صادق است و در كشورهاي غربي بيشتر به چشم مي خورد.
وي تصريح كرد: فردي كه دچار بي اشتهايي عصبي مي شود آنقدر به نخوردن ادامه مي دهد تا تمام عضلات و پوست وي از بين مي رود و حتي در كشورهاي آمريكايي باعث مرگ و مير بالايي در جمعيت مي شود.
وي گفت: براي اين بيماري ها درمان دارويي و رفتار درماني توصيه مي شود.
وي ادامه داد: هيپوتالاموس در مغز اشتها و سيري را كنترل مي كند و در ايران بي اشتهايي عصبي آن هم در خانم ها زياد ديده مي شود اما به همان نسبت خانم هايي هستند كه احساس ضعف مي كنند و به پرخوري روي مي آورند.
وي گفت: عادت خوردن يا نخوردن تحت تاثير ژنتيك و عامل هاي عادت رفتاري زياد ديده مي شود كه براي پيشگيري مي توان به روان شناس و متخصص اعصاب و روان مراجعه كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.81435s, 19q