كودكان هم افسرده می‌شوند

۱۳۹۱/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۳ - کد خبر: 52056
كودكان هم افسرده می‌شوند
سلامت نیوز : در بسیاری از اوقات، تصور ما از دوران كودكی، دورانی شاد و بی‌دغدغه است و فكر می‌كنیم با بزرگ‌شدن دچار ناراحتی و مشكل می‌شویم.

در حالی كه بچه‌ها هم دچار افسردگی می‌شوند و چون قدرت كلامی محدودی دارند، ممكن است برای ما قابل تشخیص نباشد، اما رفتارشان این افسردگی را نشان می‌دهد.خوب است بدانید؛ افسردگی در كودك و بزرگسال معنای مشابهی ندارد و نشانه‌های هر كدام متفاوت است.به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ افسردگی عبارت است از احساس درماندگی و به بن‌بست رسیدن؛ گاهی این اختلال؛ علائم جسمانی دارد و گاهی هم علائم روانی؛ در بسیاری از موارد نیز علائم جسمانی و روانی همزمان دیده می‌شود.

حساسیت كودك و گوشه‌گیری او می‌تواند نشانه‌ای از افسردگی باشد. شیوع افسردگی زیر سن دبستان تنها یك‌درصد و از شش سالگی به بالا به پنج درصد برآورده شده است.همچنین افسردگی در كودكان نباید نادیده گرفته شود و زمانی كه كودك زود عصبانی می‌شود و بلافاصله معذرت ‌خواهی می‌كند، یا ظاهر غمگینی دارد، خواب و خوراكش به هم می‌ریزد و افت تحصیلی پیدا می‌كند، می‌تواند نشانه‌های افسردگی او باشد. در صورت تشخیص، باید این مشكل با مراجعه به یك كارشناس یا دكتر متخصص زودتر حل شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.22659s, 18q