اختلال در هوشیاری افراد بر اثر گرمازدگی شدید

۱۳۸۶/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5209
اختلال در هوشیاری افراد بر اثر گرمازدگی شدید

دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با مهر افزود: برخی افراد بنا به دلائلی مجبور هستند ساعات بیشتری از روز را زیر نور خورشید باشند که این وضعیت موجب گرمازدگی آنان می شود.

وی اظهار داشت: فرد زمانی دچار گرمازدگی می شود که درجه حرارت محیط از درجه حرارت بدن که اصولا بین 18 تا 25 درجه است، بالاتر برود و او دچار عرق ریزی شود.

خسرونیا افزود: در نتیجه گرمازدگی، سلولهای مغزی، قلبی و کلیوی فرد، کار خودشان را به درستی انجام نمی دهند و کم کم در هوشیاری افراد، اختلال ایجاد می شود و در پی آن ضعف عمومی به سراغ فرد گرما زده می آید.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران تاکید کرد: در صورتی که گرمازدگی شدت بیشتری پیدا کند، دیگر نمی توان به نوشیدن مایعات اکتفا کرد و باید فرد به بیمارستان مراجعه کند و تحت درمان قرار بگیرد.

وی، بهترین راه جلوگیری از گرمازدگی در افراد سالمند، نوزادان و کودکان را، خارج نشدن از منزل در ساعات گرم هوا عنوان کرد و افزود: کسانی که مجبور به تردد و آمد و شد روزانه هستند، بهتر است مایعات فراوان به همراه داشته باشند و بنوشند.

خسرونیا در خصوص آمار افرادی که دچار گرمازدگی می شوند، گفت: نمی توان آماری ارائه داد، چون همه افراد گرما زده به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند اما آنچه را شاهد هستیم ، اینست که در مناطق گرمسیری کشور، میزان مراجعات به اورژانس ها افزایش می یابد.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، خنک شدن در آبهای آلوده را نامناسب دانست و افزود: این کار نه تنها کمکی به جلوگیری از گرمازدگی نمی کند، بلکه موجب ابتلا فرد به انواع بیماریهای پوستی و عفونی نیز می گردد.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.45916s, 18q