تيم‌هاي سيار بر وضعيت بهداشتي استخرهاي شنا در تهران نظارت مي‌كنند

۱۳۸۶/۰۴/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5218
تيم‌هاي سيار بر وضعيت بهداشتي استخرهاي شنا در تهران نظارت مي‌كنند

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي ايران روز يكشنبه با انتشار اطلاعيه‌اي از تشكيل و آغاز فعاليت ‪ ۱۳‬تيم سيار براي اين منظور خبر داده است.

به گزارش "ايرنا" به نقل از اين گزارش، تيم‌هاي سيار در ساعت‌هاي اداري و غيراداري به استخرهاي شنا و مراكز تفريحي آبي مراجعه كرده و تمامي كنترل‌هاي بهداشتي لازم را انجام مي‌دهند.

ميزان كلر آزاد باقي مانده در آب استخر از جمله نكات بهداشتي است كه اين تيم‌هاي سيار بر كنترل آن تاكيد دارند.

به نوشته اطلاعيه دانشگاه علوم پزشكي ايران ،براي پيشگيري از آلودگي‌هاي ثانويه، مقدار كلر آزاد باقي مانده در آب استخر بايد يك ميلي گرم در شرايط عمومي و در تمام مدت استفاده از آن باشد.

در مواقع بروز اپيدمي نيز مقدار كلر آزاد باقي مانده بايد تا ‪۳/۵‬ ميلي‌گرم افزايش داده شود.

دانشگاه علوم پزشكي ايران همچنين در اين اطلاعيه متصديان استخر را موظف كرده است تا آب استخر را براي وجود باكتري‌ها "كليفرم" و "پوروموناس" كنترل كنند.

اين دو باكتري مي‌توانند شاخص‌هاي مناسبي براي سنجش ميزان كارايي سيستم‌هاي ضدعفوني‌كننده و بهداشت آب باشند.

اين دانشگاه همچنين به متصديان استخرهاي آبي توصيه كرده است استخر را مرتب تميز و آب آن را به دفعات كافي تخليه و تعويض كنند.

دانشگاه علوم پزشكي ايران همچنين در اين اطلاعيه از مردم خواست با توجه به فرا رسيدن فصل تابستان و شروع اوقات فراغت دانش آموزان، هنگام مراجعه به استخرها و مراكز تفريحي‌آبي، نكات بهداشتي را رعايت كنند.

اين دانشگاه توصيه كرد:افراد از وارد كردن ترشحات دهان و بيني خود به آب استخر خودداري كرده، هنگام ورود به آب استخر از گوشي و عينك استفاده كنند.

در اين اطلاعيه از افرادي كه به بيماري‌هاي پوستي قابل سرايت مانند قارچ مبتلا هستند، خواسته شده است از رفتن به استخر خودداري كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36695s, 18q