۴۰۰ هزار زائر در بیمارستان‌های عراقی بستری شدند

۱۳۹۱/۰۴/۱۹ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 52194
سلامت نیوز : حج ماشالله رضایی در تشریح عملکرد مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق با بیان اینکه این مرکز برای رفاه حال زائران ایرانی اقدام به تاسیس 11 درمانگاه در عراق کرده است گفت: این درمانگاه‌ها در نقاط مرکزی شهر کربلا و نجف، بغداد، کاظمین و... قرار گرفته تا حد امکان در دسترس زائران ایرانی و حتی غیرایرانی قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 400 هزار زائر در مدت سال 90 از امکانات پزشکی درمانگاه‌های هلال احمر در عراق استفاده کردند گفت: درمانگاه "دله آل‌البیت" با 94 هزار و 681 مراجعه‌کننده و شفا با 92 هزار و 529 زائر مراجعه کننده بیشترین تعداد مراجعان در سال گذشته را به خود اختصاص دادند.رضایی با بیان اینکه دلایل مراجعه بیماری زائران ایرانی به این درمانگاه‌ها چندان حاد نبوده است، اضافه کرد: سرماخوردگی، مشکلات گوارشی، تب و لرز از جمله دلایل حضور زائران ایرانی در درمانگا‌ه‌های ثابت جمعیت هلال احمر ایران در عراق بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق با بیان اینکه در درمانگاه‌های هلال احمر خدماتی همچون ویزیت عمومی، تزریقات، پانسمان و... انجام می‌گیرد گفت: در صورت نیاز بیمار به انجام درمان بیشتر این فرد توسط آمبولانس‌هایی که در اختیار درمانگاه‌هاست به بیمارستان‌های عراقی اعزام می‌شوند که براین اساس در سال گذشته بیش از هزار زائر برای انجام درمان بیشتر به بیمارستان‌های عراق اعزام شدند.

رضایی با بیان اینکه پزشکان رابط نیز از بیماران بستری شده در بیمارستان‌های عراق بازدید می‌کنند گفت: براین اساس از کل زائران اعزامی به بیمارستان عراقی 379 نفر بستری شدند و پزشکان رابط نیز از این افراد بازدید کردند و در جریان روند درمان این افراد قرار گرفتند و در این میان 16 زائر در بیمارستان‌های عراقی مورد عمل جراحی قرار گرفتند.وی با بیان اینکه در این مدت 41 بیمار که مورد حمله سگ‌ قرار گرفته بودند و به درمانگاه مراجعه کردند گفت: تعداد 54 زائر نیز در سال گذشته جان خود را از دست دادند.نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق ادامه داد: در این مدت 87 زائرایرانی برای ادامه درمان به ایران بازگردانده شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06674s, 19q