رایگان‌شدن خدمات درمانی، کشور را فلج می‌کند

۱۳۹۱/۰۴/۲۰ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 52281
رایگان‌شدن خدمات درمانی، کشور را فلج می‌کند
سلامت نیوز : دکتر سید محمد صادق مهدوی در گفتگو با سینا نیوز، رایگان شدن خدمات درمانی را نیاز به کارکار‌شناسانه دانست وافزود: قطعا وعده رایگان شدن خدمات درمانی اقدامی مهم و خطیر است به همین منظور نیاز به کارکار‌شناسی دقیق‌تر و وسیع‌تر دارد و بعد از این مراحل باید اجرا شود.
وی فلج شدن کشور را پیامد رایگان شدن خدمات درمانی بدون کار کار‌شناسی عنوان کرد و اظهار داشت: اگر خدمات بخواهد این طور که برخی‌ها می‌گویند رایگان شوند، کشور را فلج می‌کند و اگر بنده به عنوان بیمار نخواهم هیچ پولی به پزشک پرداخت کنم و از آزمایشات پزشکی برای مثال، ‌ام. آر. آی نیز استفاده کنم، هزینه‌های کشور در حیطه سلامت با مشکلات رو به روخواهد شد.

اجازه استفاده بیش از حد از خدمات رایگان، ممنوع!
رییس بیمارستان بقیه الله، با اشاره به ضرورت وجود نظامهای ارجاع و نظارت قوی برمسئله خدمات رایگان، گفت: خدمات به این سبک نباید رایگان شوند، بلکه باید یک نظام ارجاع قوی در کنار نظام نظارتی فوق العاده عالی تشکیل شود تا اجازه استفاده بیش از حد از خدمات را به کسی ندهند.

فرهنگ سازی و بودجه، دوعامل تاثیر گذار در خدمات رایگان
مهدوی در پاسخ به سوال خبرنگار سینا نیوز، مبنی بر ارجحیت وجود بودجه ویا فرهنگ سازی در امر رایگان شدن خدمات درمانی، تصریح کرد: نباید هیچ کدام را بردیگری مقدم دانست و نمی‌توان دست روی دست گذاشت تا نتیجه بدهند و یا زمینه سازی مسائل فرهنگی بهتر شوند، به این منظور خواستن هر دوی آن‌ها برای رایگان شدن خدمات درمانی امری ضروری است . وی در پایان خاطر نشان کرد: در کنار فرهنگ سازی در بخش ارائه خدمات، بودجه و اعتبارهزینه ها بسیار مهم و حیاتی است که نیاز به مدیریت و برنامه ریزی مناسب برای صرف این هزینه ها وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15633s, 18q