در يك عمل جراحي استثنايي تنگي ناي يك زن جوان در ايران ترميم شد

۱۳۸۶/۰۴/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5238
در يك عمل جراحي استثنايي تنگي ناي يك زن جوان در ايران ترميم شد

اين عمل توسط يك تيم جراحي به سرپرستي دكتر "عليرضا عصمت" فوق تخصص جراحي قلب و عروق و ريه در بيمارستاني در تهران صورت گرفت.

دكتر عصمت در خصوص اين عمل در گفت‌وگو با خبرنگار علمي ايرنا گفت در اين روش جراحي تكه‌اي از غضروف شناور زير دنده ‪ ،۱۲‬به اندازه محل تنگي برداشت و پس از جاسازي به ناي بيمار پيوند زده شد.

بيمار كه زن ‪ ۲۷‬ساله‌اي است تنها بازمانده يك حادثه سقوط اتوبوس حامل ‪ ۳۲‬سرنشين به دره‌اي با عمق ‪ ۲۵۰‬متر در جاده هراز بود كه به روش ابتكاري توسط يك تيم جراحي در بيمارستان رامتين تهران مورد عمل قرار گرفت و بهبود يافت.

دكتر عصمت در اين خصوص گفت در اين روش، با پيوند و جاسازي غضروف شناور زير دنده ‪ ۱۲‬به ناي، تنگي ‪ ۱۰‬سانتي متري ناي برطرف و بيمار با امكان تنفس صحيح درمان شد.

اين بيمار در پي حادثه تصادف و در حالي كه دچار خونريزي شديد زير استخوان جمجمه و پارگي طحال شده و چندين زخم ديگر بود ابتدا به بيمارستاني در يكي از شهرهاي شمالي منتقل شد و به منظور تخليه ترشحات ريه، بصورت غير استريل، لوله‌گذاري داخل ناي در مورد او صورت گرفت.

اين كار يعني لوله‌گذاري داخل ناي به روش غير استريل، عوارض گوناگوني از جمله تنگي در ‪ ۱۰‬سانتي‌متر ناي، عفونت شديد ريه‌ها، مقاومت ميكروبي و غيره را به همراه آورد.

در اين وضعيت بيمار به بيمارستان رامتين منتقل شد و قبل از عمل جراحي در حالي كه تب شديد داشت سه بار دچار ايست كامل قلبي شد كه با انجام عمليات احياء حيات دوباره خود را بدست آورد.

دكتر عليرضا عصمت سرپرست تيم جراحي كه اين عمل جراحي دشوار را با موفقيت انجام داده داراي ‪ ۷‬اختراع ثبت شده در سطح بين‌المللي و داخلي در زمينه جراحي قلب و عروق است.

وي از سازمان جهاني مالكيت معنوي و جشنواره خوارزمي جايزه گرفته است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.74434s, 18q