چگونه از ابتلا به بيماري‌هاي ناشي از افزايش دما با فرارسيدن فصل تابستان پيشگيري كنيم؟

۱۳۸۶/۰۴/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5242
چگونه از ابتلا به بيماري‌هاي ناشي از افزايش دما با فرارسيدن فصل تابستان پيشگيري كنيم؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا‌،‌ وقتي دما بالا مي‌رود افزايش مراجعه كنندگان بخش‌هاي اورژانس به دليل ابتلا به اين قبيل بيماري‌ها اجتناب ناپذير است.

لازم به يادآوري است كه اين بيماري‌ها خطرناك هستند و حتي ممكن است زندگي فرد را تهديد كنند.

دكتر ريچارد زان معاون رئيس دپارتمان طب اورژانس در بريگهام و بيمارستان زنان در بوستون دراين‌باره اظهار داشت: خوشبختانه اكثر بيماري‌هاي مربوط به افزايش دما قابل پيشگيري هستند.

دكتر زان در بيانيه اي در اين رابطه دستور‌العمل هاي زير را براي ايمني و سلامت در شرايط افزايش دما ارائه كرده است:

- مقدار زيادي آب (حدود 8 ليوان) را در دفعات مكرر اما در هر نوبت به مقدار كم بنوشيد. به خاطر داشته باشيد هيچگاه تا زماني كه مايعات بدن شما كاهش پيدا نكند احساس تشنگي نخواهيد کرد.

- از مصرف نوشيدني‌هاي حاوي الكل كافئين و يا مقادير زيادي قند بپرهيزيد چرا كه اين مواد مي‌توانند آب بدن شما را از دست بدهند.

- لباس‌هاي گشاد و سبك با رنگ‌هاي روشن به تن كنيد. حتما از كرم ضد آفتاب با SPF نمره 15 يا بيشتر،‌ كلاه و در صورت امكان از چتر به عنوان سايبان استفاده كنيد.

- به خاطر داشته باشيد كه قرص‌هاي نمك نمي‌توانند آب از دست رفته بدن شما را جبران كنند و حتي ممكن است براي سلامتي شما مضر نيز باشند لذا بايد از مصرف قرص‌هاي نمك خودداري كنيد.

- بين ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر حتما در اماكن بسته و داخل ساختمان باشيد و از قرار گرفتن در فضاي باز پرهيز كنيد و حتي‌الامكان زمان انجام فعاليت‌هاي سنگين خود و ورزش كردن را به صبح زود و يا عصر موكول كنيد.

- دائما مراقبت افرادي كه در برابر افزايش دماي هوا آسيب پذيرتر هستند و بيشتر در معرض خطر ابتلا به بيماري هاي ناشي از افزايش دما قرار دارند مانند كودكان، افرادي بزرگسال و افراد مبتلا به بيماري‌هاي جسمي و رواني باشيد.

گفتني است كه افراد چاق يا بيماران مبتلا به بيماري‌هاي قلبي يا فشار خون بالا از نظر مراقبت در اولويت قرار دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06561s, 18q