از صرع کودکان چه می دانید؟

۱۳۹۱/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 52620
سلامت نیوز: صرع، از بیماری های شایع در همه کشورهاست و در همه سنین، همه نژادها و هر دو جنس بروز می کند.

صرع، از بیماری‌های شایع در همه کشورهاست و در همه سنین، همه نژادها و هر دو جنس بروز می‌کند. در روانپزشکی کودکان، صرع علت‌های زیادی دارد مثل انواع تومورها، مننژیت و هیپوگلیسمی (کمی قند خون) و موارد دیگر که ممکن است حالات صرعی را ایجاد کند، بنابراین لازم است بیمار برای مقابله با این بیماری به پزشک مراجعه کند.خوب است بدانید که در کودکان صرعی، این بیماری با تشنج شروع می‌شود و وقتی او به سن مدرسه می‌رسد با وجود مصرف دارو، تشنج‌ها همچنان تکرار می‌شود.

روانپزشکان معتقدند، بهترین روش تشخیص صرع، استفاده نوار مغزی است. به یاد داشته باشید که بین صد کودک تشنجی شاید تنها در ۲۰ کودک حمله‌های صرعی غیرقابل کنترل باشد و در مدرسه حمله‌های صرعی کودک را آزار دهد. با وجود این، باید‌ مربیان مدرسه با این بیماری آشنا شوند و خود بچه دچار تشنج نیز آگاه باشد و فکر نکند که حمله (صرع) خطر دارد یا باعث خجالتش شود.
در این مواقع حفظ خونسردی مهم است. داروها به‌موقع مصرف شود و داروهای تجویزی تا حد امکان منجر به خواب آلودگی کودک نشود. به هر حال توصیه می‌شود به کودکان صرعی آموزش دهید که با این بیماری زندگی کنند.

منبع: ماهنامه شهرزاد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شیرین
سلام.کودک پانزده ماهه دارم که چند روز پیشتشنج کرد و دقیقاً سه ساعت بیهوش بود که سریعاً به بیمارستان انتقال دادیم اصلاً تب نداشت ولی دکترها معتقدند بر اثر تب تشنج کرده می خواستم بپرسم تشنج خطرناک دوباره برمی کرده می تواند ارثی هم باشه چون خواهر شوهرم بیماری صرع دارد. با سپاس
1.89046s, 19q