جراحي موفق و كم نظير بر روي يك بيمار هندي در بيمارستان ايراني دبي

۱۳۸۶/۰۴/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5263
جراحي موفق و كم نظير بر روي يك بيمار هندي در بيمارستان ايراني دبي

دكتر "عباس كرمي" متخصص جراحي عمومي در گفت و گو با ايرنا گفت: اين فرد مبتلا به بيماري "پريتونيت" بود كه به همت پزشكان مجرب بيمارستان ايراني دبي تحت عمل جراحي قرار گرفت.

وي با اشاره به اينكه ‪ ۹۰‬درصد افرادي كه به اين بيماري مبتلا هستند فوت مي‌كنند، افزود: اين بيمار همچنين مبتلا به "نكروز" تمام روده باريك نيز بود و به همين دليل عمل جراحي دومي هم بر روي او انجام شد.

كرمي گفت: در عمل جراحي دوم از حدود سه متر روده حدود ‪ ۴۰‬سانت از بخش فوقاني و حدود ‪ ۱۰‬سانت از آخر روده باريك باقي ماند كه پس از يك عمل جراحي موفقيت آميز اين روده‌ها به يكديگر متصل شدند.

وي افزود: سن بيمار كم بود و ما به اميد اينكه بيمار زنده بماند پيوند اوليه را انجام داديم كه خوشبختانه هر دو عمل جراحي با موفقيت انجام شد.

كرمي با اشاره به لزوم تصميم‌گيري درست و اقدامات درماني مناسب در اين گونه بيماران، گفت: چون احتمال مرگ و مير در اين بيماران بسيار زياد است در بيشتر مواقع پزشكان مجبور به بستن دوباره شكم بيمار مي‌شوند.

وي افزود: در چنين شرايطي عملا نمي‌توان كاري براي بيمار انجام داد، اما در اين جراحي موفقيت آميز بيمار از مرگ حتمي نجات پيدا كرد.

وي گفت: بيماراني كه به اين نوع بيماري مبتلا هستند پس از عمل جراحي نياز به مراقبت‌هاي ويژه دارند تا سلامتي خود را بازيابند.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.35939s, 18q