بررسی مجدد نحوه افزایش تعرفه های پزشکی/دولت باید70درصد هزینه های درمانی مردم را متقبل شود

۱۳۹۱/۰۴/۲۶ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 52637
بررسی مجدد نحوه افزایش تعرفه های پزشکی/دولت باید70درصد هزینه های درمانی مردم را متقبل شود
سلامت نیوز : یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه افزایش تعرفه های پزشکی باید مجددا بررسی شود، گفت: این افزایش تعرفه ها غیرواقعی است و مساعدت دولت، سازمان های بیمه گر و وزارت بهداشت در بررسی مجدد آن ضرورت دارد.

نعمت الله منوچهری در گفت و گو با  پانا، با بیان این مطلب اظهار داشت: مشکل افزایش غیرواقعی تعرفه های پزشکی را باید به صورت ریشه ای حل کنیم و نباید افزایش تعرفه ها و هزینه های پزشکی را به مردم تحمیل کرد.به گفته وی، می بایست راه کارهایی برای پرداخت تعرفه ها از سوی نهادهای مسئول صورت گیرد و این کار باید از طریق مساعدت های میان دولت، سازمان های بیمه گر و وزارت بهداشت انجام شود.

منوچهری با بیان اینکه افزایش غیرمنطقی تعرفه های پزشکی و تحمیل هزینه های سنگین درمان به مردم مغایر با اهداف و سیاست های کلان حوزه سلامت است، تصریح کرد: زمانی که میان دستگاه ها توازن نباشد این ناهماهنگی سبب متضرر شدن قشر کم درآمد و آسیب پذیر جامعه می شود.این عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تعیین تعرفه های پزشکی توانایی پرداخت مردم را نیز باید مد نظر قرار داد، خاطرنشان کرد: عدم اعلام تعرفه های طی ماه های اخیر بخش های درمانی خصوصی و دولتی را با التهابات زیادی روبرو ساخت به طوری که با افزایش خودسرانه تعرفه ها در برخی شهرها و مراکز درمانی روبرو بودیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بر طبق قانون دولت باید 70 درصد هزینه های درمانی مردم را متقبل شود، اظهار داشت: البته متأسفانه بودجه های بخش سلامت به موقع تخصیص نمی یابد و متاسفانه شرایط فعلی گویای این امر نیست. البته به نظر می رسد در این شرایط خوش بین هستیم که اگر طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع عملیاتی شود، تمامی بیماران از این طریق اقدام کنند بطور حتم هزینه های رایگان برای افراد خواهد داشت.

وی در پایان یادآور شد که منویات مقام معظم رهبری در مورد بحث سلامت جامعه می بایست همیشه مورد توجه مدیران و مسئولان نظام سلامت قرار گیرد.این درحالی است که طی روزهای اخیر و بر اساس توافقات به عمل آمده با سازمان های بیمه گر و تصویب هیات دولت، تعرفه های درمانی در سال جدید 20 درصد افزایش پیدا کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.34552s, 19q