طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید

۱۳۹۱/۰۴/۲۶ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 52669
سلامت نیوز: طب سوزنی یک روش درمانی باستانی چندین ساله است وبا توجه به تحقیقات و مطالعات چند جانبه بالینی که روی این روش انجام شده ، پزشکان به این نتیجه رسیده اند که اثر بخشی طب سوزنی بسیار کامل و بدون عارضه تر نسبت به درمانهای طب غربی می باشد ، در خیلی از بیماریهای مزمن درمان خاصی از طریق طب غربی وجود نداشته یا به دلیل عوارض بعضی از داروها امکان درمان میسر نمی باشد.

فعالیتهای طب سوزنی سنتی در ایران:
به گزارش سلامت نیوز، در حال حاضر چند سالی است که پزشکانی برای آموزش طب سوزنی به خارج از کشور رفته اند و در حال حاضردر ایران مشغول به طبابت هستند و همچنین پزشکانی نیز سالهاست که در این زمینه درمان انجام می دهند ولذا انجمن طب سوزنی ایران هم درحال انجام آموزشهای لازم و سازماندهی پزشکان در خصوص ارائه روشهای درمانی جدید برای رفع بیماریها می باشد،لذا این روش نیز در بین مردم ایران رواج بسیار خوبی پیدا کرده است.

کاربرد طب سوزنی سنتی :
طب سوزنی روشی است بدون عارضه،بدون نیاز به دارو ، خونریزی و جراحی که دردرمان بسیاری از بیماریها و در بحث زیبایی بدن، صورت و موارد چاقی و لاغری نیز بسیار موثر و کاربردی می باشد.

روش انجام طب سوزنی سنتی :
مکانیسم اثر طب سوزنی با تحریک یکسری از نقاط خاص بدن،یکسری سیستمهای اعصاب،عروق ویکسری نقاط عضلانی انجام می شود ، در طب چینی با تحریک نقاطی روی مسیرهای انرژی و ارگانهای داخلی بدن، تغییر ایجاد می کنند و با ایجاد تعادل و هماهنگی ، بدن را به حالت تعادل طبیعی بر می گردانند.

اکنون طب سوزنی و روش کاملا" جدید و اثر بخش تر در ایران:
روش کت گوت ((catgut یا ایمبدینگ (embedding ) در طب سوزنی  چند سالی است در ایران به دنبال شروع کار طب سوزنی سنتی دکتر سامان عبدلی به عنوان بنیانگذار روش کت گوت یا امبدینگ در ایران و چندی از همکاران ایشان رواج پیدا کرده است .
این روش توسط دکتر سامان عبدلی و زیر نظر سازمان طب سوزنی ایران به تعدای از پزشکان آموزش داده می شود تا این روش با توجه به کاربردهای موثری که در بعضی از درمانها نسبت به طب سوزنی سنتی دارد ارائه شود.

روش درمان طب سوزنی کت گوت(catgut) یا امبدینگ (embedding):
درطب سوزنی سنتی نقاط حساس بدن با یک سوزن تحریک می شود و جلسات آن به صورت یک روزدرمیان یا هر روز حدود نیم ساعت می باشد و برای مشخص شدن اثر بخشی درمان با طب سوزنی سنتی، بایستی  در طی 10 تا 15 جلسه این تحریک شدن نقاط بدن انجام شود.
 ولی در روش جدید کت گوت یا امبدینگ از یک  جسم خارجی سازگار با بدن و قابل جذب که همان نخ بخیه استریل شده می باشد به همراه یک سوزن مخصوص درنقاط حساس بدن کاشت شده تا تحریکات لازم جهت درمان انجام شود.
با این روش، درمانجو بعد یک جلسه ی درمانی طب سوزنی را با خود اصطلاحا"  به خانه می برد ،یعنی نقاطی که (معمولا" با طب سوزنی سنتی حدود 10 تا 25 دقیقه  در یک جلسه تحریک می شد) دیگر به صورت مداوم بعد از کاشت نخ، با هر بار که مریض فعالیت بدنی دارد ، راه می رود و یا نرمش خفیفی انجام می دهد تحریک می شود و اثر طب سوزنی را به دنبال خواهد داشت.

اثرات این روش و درمان بیماریها و زیبایی بدن و صورت:
اگر کاشت نخ در روش کت گوت به درستی انجام شود،معادل 10 تا 15 جلسه طب سوزنی سنتی اثر بخش تر است و در درمان بسیاری از بیماریها و زیبای بدن و صورت که با طب سوزنی سنتی هم انجام می شد کاربرد دارد.

 درمانهای زیبایی  بدن :
لاغری،تناسب اندام،از بین بردن اختلالات سایزی بدن،رفع غبغب،افتادگی سینه،رفع چاقی پاها و سایر اندامها.
با این روش بسیاری از موارد چاقی یا لاغری بدون دارو و جراحی در طی جلسات درمانی این روش و نظر پزشک مربوطه به راحتی قابل درمان می باشد.

زیبایی صورت :
از آنجایی که تمام بیماریها اثرشان در نهایت در صورت نمایان می شود لذا زیبایی صورت را در طب سوزنی می توان به عنوان معیار سلامتی بدن در نظر گرفت.
بسیاری از علائم موجود در صورت از جمله سیاهی دور چشم،لک های موجود در صورت،چین و چروکهای ریز و درشت،منافذ باز پوست،چوشهای ریز و درشت،هر کدام دلیل و منطق خواست خود را در طب سوزنی دارد.

درمان سیاهی دور چشم : در طب چینی ضعف عملکرد کلیه باعث سیاهی دور چشم می شود، که بسته  به ژنتیک یا غیر ژنتیک بودن آن، تداوم ماندگاری درمان متفاوت است.در مورد این درمان می توان گاه گاهی با تحریک نقاط کلیه،سیاهی دور چشم را تا حد امکان بر طرف کرد و به طور خاص یا ویژه هم می توان با کار کردن و تقویت نقاط  اطراف چشم،سیاهی را از بین برد.

درمان بیماریها: با استفاده از این روش می توان میگرن،دردهای مزمن کمر، ،دردهای مزمن زانو،اختلالات گوارشی،یبوست مزمن ،سندرم روده تحریک پذیر،افسردگی اختلالات ماهانه،تخمک گذاری های نا منظم و ناباروری را در طی جلساتی که پزشک مربوطه با توجه به شرایط درمانجو تعیین می کند درمان می شود.
در هزار مورد درمانی که توسط این روش انجام شده است عارضه خاصی مشاهده نشده و جواب دهی آن بین 85 تا 90 درصد در کل موارد درمانی می باشد.

درمان سیاتیک و کمر درد:
سیاتیک به صورت درد کمرو انتشار این درد به سمت ران پاها خودش را نشان می دهد.علائم این بیماری به دلیل گیر کردن خون یا انرژی در مسیرکانال مربوط که معمولا" (مثانه مرتبط با کلیه) می باشد خودش را نشان می دهد که در نهایت کمبود خون یا انرژی ،دلیل اصلی آن می باشد.
در این روش ،با خون رسانی و تقویت ارگان مربوط دچار ضعف که درنهایت به کلیه ختم می شود این بیماری بر طرف می شود، که در اکثریت موارد تغییر سبک زندگی،سهم بزرگی را در تداوم ماندگاری درمان خواهد داشت.
در نهایت به هر دلیلی کمر درد ایجاد شده باشد،رساندن خون و انرژی با تحریک نقاط طب سوزنی در رفع علائم درد و درمان دراز مدت به شرط رعایت سبک زندگی بسیار موثر خواهد بود.
درمان میگرن: فلسفه میگرن در طب سوزنی به علت افزایش حرارت کبد به علتهای مختلف از جمله عوامل محیطی،عصبانیت،مواد غذایی،کمبود انرژی و ضعف بدن به وجود می آید، کبد این حرارت را از کانال موجود در بدن به سمت سر می رساند و در قسمتهای مختلف سر از جمله پیشانی،شقیقه ها ،پشت سر و در نهایت کل سر بنا به دلیل علت ایجاد حرارت ،سر درد ایجاد می شود.
در بعضی از موارد حرارت ایجاد شده در بدن ناشی ازحرارت واقعی نیست و به طور کاذب  و تو خالی می باشد که از ضعف موجود در بدن ناشی می شود که در این مورد درمان متفاوت است.

دوره درمان و جلسات آن:
اگر کاشت نخ به روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی به درستی و توسط پزشک مربوطه انجام شود ، معمولا" هر سه تا چهار هفته یک بار جلسه ی درمانی انجام می شود و درمانجو هفته ای یک بارنیز برای پیگیری مراجعه می کند و هر سه جلسه، یک دوره را تشکیل میدهد که درمانجو به طور متوسط در هر دوره بایستی انتظارجواب دهی مورد نظر را داشته باشد که مثلا" دردرمان لاغری با این روش یک تا سه سایز کاهش را در پی خواهد داشت.
افراد درمانجو در فاصله بین جلسات به جز نرمش مختصر کار خاص دیگری نیاز نیست که انجام دهند و بعد از 3 ماه درمان، فرد می تواند اثرات درمان را به وضوح مشاهده کند.
همچنین درمان با این روش وقت زیادی از درمانجو نمی گیرد و رفت و آمد و تعداد جلسات کمتری دارد، لذا می تواند جایگزین بسیار مناسبی نسبت به روش درمان با طب سوزنی سنتی باشد.

سوالات بیماران در مورد این روش:
1- آیا استفاده ازروش کت گوت یا امبدینگ درد دارد؟
درد قابل تحملی دارد،حتی از تزریق سرنگ معمولی نیز کمتر است و فقط همان لحظه می باشد.بعد از انجام کاشت نخها در همان جلسه ی درمانی ممکن است به مدت 24 تا 48 ساعت یک حالت گرفتگی  خفیف عضلانی در فرد ایجاد شود.

2- نخی که در این روش استفاده می شود به چه صورتی در بدن کاشت می شود؟
این نخ از نوع نخ جراحی یا بخیه است که به همراه سوزن مخصوص در نقاط حساس بدن که مورد نظر پزشک است کاشت می شود و این نخها  بعد از2 تا 4 هفته جذب بدن می شوند.
احتمال عفونت در کاشت نخ 1 در 300 است که میزان بسیار کمی است و احتمال حساسیت به نخ نیز 1 در 400 است که باز هم احتمال بسیار بسیار ناچیزی هست که هر دوی این موارد در بدن فرد قابل کنترل است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مریم
من باید برای تب سوزنی در ایران کجا مراجعه کنم؟ ادر س میخاهم
اگر میشود به ایمیلم جواب بدید
مهلا
من برای چاقی صورت مراجعه کردم ولی فرقی نکرد حالا باید چیکار کنم ؟
مریم
سلام ببخشید می خواستم بدونم در شهر یزد این جور مرکزی برای این روش درمان وجود دارد ممنون.
ابوالفضل مرادی
سلام می خواستم درباره لاغری زیر نظر شما باشم من حدود ۱۳۵ کیلوگرم قد ۱۸۰ من چقدر می توانم وزن کم کنم چون ۱۰ مهر برای حج تمتع عازم هستم لطفآ اگر امکان من را راهنمایی کنید
2.93195s, 22q