11 علامت ابتلا به افسردگی

۱۳۹۱/۰۴/۲۷ - ۰۹:۲۹ - کد خبر: 52682
11 علامت ابتلا به افسردگی
سلامت نیوز : یافتن تفاوت بین این دو موقعیت به خصوص در شرایطی که دلیل درستی برای ناراحتی وجود دارد، همیشه آسان نیست، برای مثال غم و اندوه از دست دادن شغل یا یک بیماری مزمن هم می توانند منجر به رفتارهایی شود که با افسردگی اشتباه شود.

کن رابینز متخصص داخلی و روانپزشک سالمندان از دانشگاه ویسکانسین _مدیسون معتقد است: غم یک احساس است، در حالی که افسردگی یک بیماری است. افسردگی بالینی واقعی را می توان از احساس ناراحتی تفکیک کرد؛ در افسردگی مقابله با علائم به اندازه ای دشوار است که با زندگی روزمره تداخل دارد و در این حالت علائم تقریبا همیشه وجود دارند و برای بیش از دو هفته ادامه پیدا می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ باید توجه داشت که علائم از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ فرد افسرده ممکن است همه علائم را با هم نداشته باشد و شدت آن نیز ممکن است تغییر کند. افسردگی می تواند خفیف یا شدید باشد؛ در هر صورت، اگر علائم متعددی وجود دارند و به مدت بیش از دو هفته به طول انجامیده اند، شما یا کسی که نگرانش هستید به کمک های پزشکی نیاز دارد.

11 علامت هشدار دهنده زیر نشان دهنده آن است که فرد با احساساتی گذرا و طبیعی مواجه نیست بلکه با بیماری افسردگی رو به رو است.

1- احساس غمگینی، اضطراب یا احساس "خالی بودن" به صورت مداوم

2- احساس ناامیدی، بی ارزشی و یا ناتوانی

3- گریه های مکرر

4- افزایش تحرک و بی قراری

5- خستگی و کاهش انرژی

6- از دست دادن علاقه به فعالیت‌ها و یا سرگرمی هایی که قبلا لذت بخش بودند

7- مشکل در تمرکز، به یادآوردن جزئیات و تصمیم گیری

8- خوابیدن بیش از حد و یا نخوابیدن به اندازه کافی

9- بی اشتهایی و یا پرخوری

10- بیان افکار مربوط به مرگ یا خودکشی

11- داشتن درد مزمن یا درد های مداوم، سردرد، گرفتگی و یا مشکلات گوارشی که با درمان بهتر نشوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12827s, 18q