مصرف داروهای هورمونی دردوران بارداری منجربه ابتلای فرزند به بیماری بیضه نهفته می‌شود

۱۳۹۱/۰۴/۳۱ - ۰۸:۵۶ - کد خبر: 52914
سلامت نیوز : یک فوق تخصص کلیه با بیان اینکه علت اصلی برای بیماری بیضه نهفته وجود ندارد، گفت: مصرف داروهای هورمونی مادر در دوران بارداری یکی از علل ایجاد این بیماری است.

دکتر محمد جواد سلیمانی در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه پایین نیامدن بیضه علت مشخصی ندارد، گفت: ممکن است در دوران جنینی، بیضه‌های جنین مذکر در داخل شکم جنین قرار گیرد و بطور طبیعی در ماههای آخر حاملگی، بیضه‌ها به سمت پایین نیامده و بیضه نوزاد در کیسه به وجود نیاید.وی ادامه داد: ژنتیک و مصرف داروهای هورمونی مادر در دوران بارداری یکی از علل مهم در ایجاد این بیماری است.

این فوق تخصص کلیه با بیان این مطلب که خود والدین هم می توانند این بیماری را تشخیص دهند، اظهار داشت: پدر می‌تواند نوزاد خود را در یک لگن آب گرم در زمانی که کیسه بیضه شل است، قرار دهد به طوری که هر بیضه به ‌آرامی بین شصت و انگشتان هر دو دست غلتانده شود.دکتر سلیمانی یک سالگی را بهترین زمان برای جراحی دانست و افزود: تاخیر در زمان جراحی باعث عقیم شدن فرد و احتمال ابتلا به سرطان می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
معروف خانی
باسلام و خسته نباشی
سوالی داشتم درمورد بیضه نهفته
پسر من دچار نهفتگی بیضه بود ولی دکترها گفتند قبل از دوسال و نیم باید عمل شود در حالی که درسایتها و صحبتهای برخی پزشکان بهترین سن قبل از دوسالگی است
پسر من عمل شده اما درسن دو سال و چهار ماهگی
به نظر شما دیر بوده و باید چه کار کنم
1.02222s, 19q