آب بنوشید، سالم بمانید

بهترین دلایل برای نوشیدن آب

۱۳۹۱/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 52932
بهترین دلایل برای نوشیدن آب
سلامت نیوز: نوشابه‌های پر از کالری را می‌توان با آب جایگزین نمود، و با نوشیدن یک لیوان آب پیش از هر وعده غذا به افراد کمک می‌شود بیشتر احساس سیری کنند.
با نوشیدن آب می‌توان لاغرتر ماند با نوشیدن آب می‌توان لاغرتر ماند با نوشیدن آب، سوخت و ساز بدن کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند افزایش می‌یابد و به آنها کمک می‌شود احساس نمایند سیر هستند. نوشابه‌های پر از کالری را می‌توان با آب جایگزین نمود، و با نوشیدن یک لیوان آب پیش از هر وعده غذا به افراد کمک می‌شود بیشتر احساس سیری کنند. با نوشیدن مقدار بیشتری آب به تقویت سوخت و ساز اشخاص هم کمک می‌شود، مخصوصاً اگر آب بسیار سرد باشد، زیرا بدن باید فعالیت کند تا این آب گرم شود، و در انجام این فعالیت تعداد بیشتری کالری مصرف می‌شود.
سطح انرژی بدن با نوشیدن آب افزایش می‌یابد سطح انرژی بدن با نوشیدن آب افزایش می‌یابد اگر شخص حس می‌کند انرژی بدنش تحلیل‌رفته و تخلیه شده است، آب می‌تواند یک نوشیدنی نشاط بخش باشد. از دست دادن آب بدن باعث می‌شود شخص احساس خستگی نماید. آب به خون کمک می‌کند اکسیژن و دیگر مواد مغذی مورد نیاز سلول‌های بدن را انتقال دهد. اگر آب بدن به میزان کافی باشد، قلب مجبور نیست برای پمپاژ خون به سرتاسر بدن بیشتر از زمانی کار کند که در بدن آب به میزان کافی وجود ندارد.
با نوشیدن آب می‌توان تنش (استرس) را کاهش داد با نوشیدن آب می‌توان تنش (استرس) را کاهش داد آب از 70 تا 80% از بافت مغز را تشکیل می‌دهد. اگر آب بدن کم باشد، بدن و مغز تحت استرس (تنش) قرار می‌گیرند. اگر شخص احساس تشنگی می‌کند، بدنش دچار اندکی کم آبی شده است. برای پایین نگه داشتن سطح استرس (تنش)، باید روی میز کار یک لیوان آب در دسترس باشد، یا باید قمقمه آب کوچکی (Sports Bottle) به همراه داشت و به‌طور منظم جرعه جرعه آب نوشید.
کشیدگی طبیعی و قدرت عضلات را می‌توان با نوشیدن آب افزایش داد کشیدگی طبیعی و قدرت عضلات را می‌توان با نوشیدن آب افزایش داد نوشیدن آب در پیشگیری از گرفتگی( کرامپ) عضلات مفید است و مفاصل بدن را نرم و روان می‌سازد. اگر در بدن آب کافی وجود داشته باشد، می‌توان برای مدتی طولانی‌تر و به نحوی شدیدتر، تمرینات بدنی را بدون «از دست دادن تعادل بدن » انجام داد.
نوشیدن آب پوست بدن را تغذیه (تقویت) می‌کند نوشیدن آب پوست بدن را تغذیه (تقویت) می‌کند به هنگام کم آب بودن بدن، خطوط و چروک ریز موجود در پوست عمیق‌تر می‌شوند. طبیعت از آب به‌عنوان کرم طبیعی زیبایی استفاده می‌کند. با نوشیدن آب، سلول‌های پوست آبدار و منبسط می‌شوند، و صورت جوان‌تر به نظر می‌آید. همچنین آب ناخالصی‌ها را از بدن خارج می‌کند و گردش و جریان خون را بهبود می‌بخشد، و در نتیجه پوست تمیز و شفاف و صاف می‌شود و گل می‌اندازد.
نوشیدن آب باعث می‌شود مزاج خوب کار کند نوشیدن آب باعث می‌شود مزاج خوب کار کند برای خوب هضم شدن غذا، بدن علاوه بر فیبرغذایی به آب احتیاج دارد. آب به حل شدن ذرات زائد کمک می‌کند و این ذرات را به آرامی‌و به نرمی در دستگاه گوارش حرکت می‌دهد. اگر آب بدن کم باشد، بدن تمام آب موجود را جذب می‌کند، و روده بزرگ خشک می‌شود و عبور مواد زائد از بدن سخت‌تر صورت می‌گیرد.
آب بروز سنگ کلیه را کاهش می‌دهد آب بروز سنگ کلیه را کاهش می‌دهد میزان تشکیل سنگ کلیه دردناک در حال افزایش است زیرا مردم، از جمله کودکان، به اندازه کافی آب نمی‌نوشند. آب رقیق‌کننده نمک‌ها و مواد معدنی موجود در ادرار است، که اینها بلور‌های جامدی به نام سنگ کلیه را می‌سازند سنگ کلیه در ادراری که رقیق باشد تشکیل نمی‌شود، بنابراین با نوشیدن مقدار زیادی آب می‌توان خطر تشکیل سنگ کلیه را کاهش داد.
چه مقدار آب باید نوشید؟ چه مقدار آب باید نوشید؟ معمولاً، متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند مردم از قانون «8 ˣ 8» پیروی کنند، یعنی روزی 8 لیوان 8 اونسی (تقریبا 1892 میلی لیتر) آب بنوشند. اگر شخص تمرین بدنی انجام می‌دهد، یا زیاد عرق می‌کند، باید مقدار بیشتری آب بنوشد. اگر شخص به دفعات نوشابه‌های دیگری می‌نوشد، شاید بدنش به آب کمتری احتیاج داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61607s, 19q