تشکيل کارگروه ويژه براي خودکفايي کشورهاي اسلامي درتوليد واکسن

۱۳۸۶/۰۴/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5310
تشکيل کارگروه ويژه براي خودکفايي کشورهاي اسلامي درتوليد واکسن

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در اين كارگاه آموزشي كه به مدت يك هفته در موسسه تحقيقات سرم و واكسن سازي رازي برگزار مي‌شود 26 نفر از نمايندگان شركت هاي سرم سازي جهان اسلام از كشورهاي مصر، اندونزي، تونس، نيجريه، پاكستان شركت دارند.


دكتر عبدالحسين دليمي، رييس موسسه واكسن و سرم سازي رازي در حاشيه افتتاحيه اين کارگاه به خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) گفت: با تصميم سازمان كنفرانس اسلامي بر خودكفايي توليد واكسن در جهان اسلام و با مشاركت بانك توسعه اسلامي كارگروه ويژه اي براي تحقق بخشيدن به اين امر تشكيل شد و اين دوره هم در پي رسيدن به اين اهداف برگزار مي‌شود.


وي در مورد سياست هاي موسسه رازي نيز خاطر نشان كرد: يكي از اصلي ترين سياست هاي ما توليد واكسن هاي مورد نياز و جلوگيري از واردات محصولاتي است كه امكان ساخت آن در كشور وجود دارد است.


دليمي افزود: با وجود اين كه موسسه رازي يك موسسه تحقيقاتي و علمي است، اما متاسفانه برخي تحريم هاي از طرف كشورهاي غربي و همچنين جلوگيري از صادرات محصولات به اين كشورها براي ما اعمال مي‌شود كه موسسه را نيز با مشکلاتي مواجه کرده است.


رييس موسسه رازي تاكيد كرد: اين موسسه آمادگي دارد تا از تمامي محققان و فعالاني كه طرح هاي تحقيقاتي و توليدي در زمينه واكسن و سرم داشته باشند حمايت كند و امكانات خود را در اختيار آنها بگذارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.06407s, 18q