نقاشی با کلمات؛ پردازش هیجان و احساسات

۱۳۸۶/۰۴/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5313
نقاشی با کلمات؛ پردازش هیجان و احساسات

دکتر داود خالقی در گفتگو با مهر افزود :  فرهنگ درست انشاء نویسی درنظام آموزشی کشور جا نیفتاده است .

وی خاطرنشان ساخت : انشاء تنها درسی است که می خواهیم در آن "سبزی نیاورده آش بپزیم "و بدون آموزش از بچه ها انتظار داریم بهترین ها را بر روی کاغذ بیاورند .

رئیس فرهنگسرای مدرسه تاکید کرد: انشاء نقاشی با کلمات و نقاشی، انشاء به وسیله رنگ هاست. اگر شعار مسئولان نظام تعیلم و تربیت پردازش احساسات و هیجان های مثبت و منفی باشد، برای رشد خلاقیت و انشاء نویسی دانش آموزان تلاش بیشتری ازخود نشان می دهند .

متخصص علوم تربیتی با گرایش تکنولوژی آموزشی گفت : دانش آموزان عادت دارند درس بگیرند ودرهنگام امتحان همان را پس بدهند. اما درزنگ های انشاء این اتفاق نمی افتد و همین امرموجب دلزدگی ازانشاء نویسی می شود .

خالقی ادامه داد : به طورکلی فضای حاکم بر کلاس های انشاء نویسی اشتباه است. چون اگر دانش آموزی نوشته ای بخواند که درنهایت نمره پایین کسب کند از سوی دیگران تحقیرخواهد شد .

به گفته این متخصص تعلیم و تربیت تعداد زیادی از معلمان انشاء با  شیوه های سنتی این کلاس را برگزار می کنند .

وی افزود : این در حالیست که به عنوان مثال آموزگاران می توانند تنها به مدت یک ربع ساعت دانش آموزان را به نزدیک ترین چهارراه خیابان مدرسه ببرند و ازآنان بخواهند به جای دیدن، خوب نگاه کنند .

خالقی اظهارداشت : معلمان وقتی بچه ها رابه کلاس درس برمی گردانند باید از آنان بخواهند درمورد آن چه نگاه کرده اند حرف بزنند وسپس حرف هایشان را بر روی کاغذ بیاورند .

متخصص تعلیم و تربیت، انشاء نویسی را حق دانش آموزان دانست و از مسئولان خواست نسبت به ابعاد مختلف این درس بازنگری دقیقی داشته باشند .
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.55754s, 18q