فعالیت سه هزار مرکز درمان اعتیاد در کشور

۱۳۹۱/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 53278
سلامت نیوز : فیروزه جعفری رئیس اداره پیشگیری درمان و کاهش آسیب سوء مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب اظهار داشت: دانشگاه‌های مشهد، شیراز و قم در زمینه پیشگیری و سوء مصرف مواد مخدر موفقیت‌های چشمگیری را داشته‌اند که از جمله دلایل موفقیت این دانشگاه‌ها می‌توان به ارتباط مستمر با ستاد وزارت بهداشت، همکاری با سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر و فعالیت گسترده کارکنان بهداشتی و درمانی در این زمینه اشاره کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا ؛ وی با اشاره به این‌که اقدامات وزارت بهداشت در حوزه پیشگیری از سوء مصرف مواد اعم از مواد مخدر سنتی، محرک و الکل طبقه بندی می‌شود، اظهار داشت: مهمترین برنامه و با اولویت‌ترین آن پیشگیری است که در گروه‌های سنی مختلف نوجوانان، جوانان، خانواده‌ها، کارمندان و کارگران، زنان خانه‌دار، ورزشکاران و دانشجویان در سطح کشور اجرا می‌شود. جعفری درباره درمان سوء مصرف مواد محرک نیز گفت: وزارت بهداشت پروتکلی را برای درمان سوء مصرف مواد محرک و همچنین عوارض مواد محرک که بیشتر در حوزه روانپزشکی بوده را تهیه کرده که در کشور اجرایی می‌شود.

وی درباره اقدامات ویژه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر گفت: توزیع سرنگ و سوزن در میان افراد معتاد به منظور پیشگیری از بیماری‌های عفونی از جمله ایدز و هپاتیت از جمله برنامه‌های است که در این راستا در کشور اجرا می‌شود به طوری که یکی از برنامه‌های موفق در سطح منطقه بوده و مورد توجه کشورهای جهان قرار گرفته است. رئیس اداره پیشگیری درمان و کاهش آسیب سوء مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درمورد برنامه پزشک خانواده و تاثیر آن در پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر گفت: برنامه پزشک خانواده برنامه جامعی است که تمام ابعاد سلامت با اولویت پیشگیری از جمله پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر در آن دیده شده است. وی با اشاره به اجرای برنامه ادغام برنامه‌های پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در نظام شبکه که در چند دانشگاه کشور به صورت پایلوت اجرایی شد، گفت: نتایج این برنامه که بسیار موفقیت آمیز بوده است پس از نهایی شدن در سراسر کشور اجرایی می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38373s, 18q