دلیل خود ارضائی مردان متاهل

۱۳۹۱/۰۵/۰۴ - ۱۳:۳۰ - کد خبر: 53321
دلیل خود ارضائی مردان متاهل
سلامت نیوز: ممکن است یکی از مهمترین دلایل خود ارضائی مردان متاهل همین عامل باشد که همسر آنها حاضر نمی شوند برخی از اعمالی که آن مرد در لیست فانتزی جنسی خود قرار داده است را انجام دهد در اینصورت شاید آن مرد از نظر جسمی ارضاء شود اما از نظر روانی و ذهنی نیاز وی تامین نشده لذا با تصویر سازی و قدرت تجسم به آن نقطه دست میاید .

چرا مردان متاهل علی رغم داشتن همسر دست به خود ارضائی میزنند ؟

مهم ترین عامل در خود ارضائی میتواند فانتزی جنسی ( تفکرات ذهنی و تجسم تصویر نزدیکی در قوه خلاقیت ذهن ) میباشد ، اگر مردی از اعمال خاصی در رابطه جنسی لذت ببرد تنها بخشی از این لذت مربوط به واکنشهای جسمی اوست درصد زیادی از آن بواسطه روان وی کنترل می شود به عنوان مثال در فانتزی جنسی اکثر مردان ریختن مایع منی بر روی نقاطی از بدن همسرشان لذت بخش است حال آنکه از نظر جسمی خروج منی لذت دارد اما محل ریخته شدن آن از نظر جسمی تاثیری بر لذت بخش بودن آن ندارد اما از نظر روانی برای مرد این حرکت لذت بخش است در غریزه جنسی دو فرایند جسم و روان گام به گام پیش میروند و جالب است بدانید گاهی وقتها قدرت روانی و ذهنی آن چندین برار قدرت جسمی و فیزیکی آن است . تا جائی که ممکن است مردان بدون آنکه عمل فیزیکی انجام دهند واسطه دیدن یک تصویر محرک و با کمک قدرت روان خود تحریک و انزال کنند .

پس ممکن است یکی از مهمترین دلایل خود ارضائی مردان متاهل همین عامل باشد که همسر آنها حاضر نمی شوند برخی از اعمالی که آن مرد در لیست فانتزی جنسی خود قرار داده است را انجام دهد در اینصورت شاید آن مرد از نظر جسمی ارضاء شود اما از نظر روانی و ذهنی نیاز وی تامین نشده لذا با تصویر سازی و قدرت تجسم به آن نقطه دست میاید . این مسئله برای مردان پر اهمیت میباشد و میتواند حتی جزء یکی از دلایل خیانتهای آنها به حساب بیاید ، توجه داشته باشید فانتزی جنسی به مرور شکل میگیرد و تغییر یافتن آن به ندرت امکان پذیر است . معمولا اکثر مردان متاهلی که به خود ارضائی اعتیاد دارند قبل از ازدواج نیز آن عمل را انجام میداده اند لذا چون در خود ارضائی کنترل فشار و تصور به دست خود فرد میباشد در اینصورت فرد قادر نیست تا از رابطه جنسی با همسر خود ارضا شود .

معمولا مردان خود ارضائی را از همسر خود پنهان میکنند این عمل چه قبل و چه بعد از ازدواج ، عمل شایسته ای نیست .

راه درمان چیست ؟

ما ایرانیها یاد گرفتیم همیشه به درمان بیاندیشیم اما من میخوام به شما توصیه کنم بهتره به پیشگیری فکر کنید قبل از ازدواج راجع به فانتزیهای جنسی هم دیگر سوالات خود را مطرح کنید ، فانتزی جنسی همان اعمالیست که تصور میکنید از آنها لذت بیشتری میبرید ، ممکن است برخی از افراد آنقدر نسبت به این فانتزی واکنش بالایی نشان دهند که هرگز خارج از آن ارضاء نشوند به این نوع گرایش فتیش گفته میشود شاید از نظر شما فانتزی جنسی یا فتیش همسر شما قابل تجسم نباشد و شاید بگوئید خب این عمل چه لذتی برای اون میتواند داشته باشد ؟ اما من در پاسخ عرض میکنم قدرت فانتزی جنسی یا در حد بالاتر فتیش یک قدرت روانی و ذهنیست و نباید هرگز آنرا مسخره کنید و برعکس باید به آن احترا م بگذارید . متاسفم از اینکه خیلی از مردان و زنان نیازهای خود را برای همسر خود مطرح نمیکنند ، توجه داشته باشید رابطه نزدیکی در راس هرم رابطه زناشوئی قرار گرفته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ناخود آگاه روی سایر رفتارها ، کنشها و واکنشهای افراد تاثیر دارد . پس به فانتزی جنسی همسر خود احترام بگذراید و از روی میل آنرا انجام دهید مطمئنا خودتان شاهد تاثیر آن خواهید بود .
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ندا
با سلام.
لطفا در مورد نیاز مردان به اورال سکس (سکس دهانی)و کانال سکس(سکس مقعدی)توضیح بدهید و آیا این دو مورد درخواست موجهی هست؟
حمید
متاسفم برای زنان و مردان ایرانی که اگر فانتیزی جسمی همسرشونو پیدا می کردند ایقدر شاهد باصطلاح خیانت مرد وزن وشاهد فاجعه طلاق نبودیم راهرو دادگاهها پر است از چنین مردان مخصوصا زنانی که رسم زناشویی را نمی دانند فانتیزی جسمی باید یک واحد درسی شود
غلامحسین شیعه نواز
مطالب جالبی بود بنظرم نظرات فروید است . اما این نویسنده محترم بااینکه اصل قضیه را خوب پردازش دادند ، ولی نکته مهمی هم بوده که بایستی بدان اشاره میشد . آنهم بهداشت فیزیکی وبهداشت روانی . ممکن است مرد وزن ازلیسیدن ومکیدن سیستم تناسلی لذت ببرند ، آیا این درست است !!!؟؟؟ ویا مرد دوست دارد ازعقب با زن خودش ( مقعد ) نزدیکی کند ، چه عمل زشت وکثیف است !!! . درهرحال تصورمیرو نظرایت نویسنده محترم این باشد که برای ارضاء نفسانی مرد دست به هر کاری باید زد . قطعاً درست نیست . انسانی که بعنوان موجود ذی شعور نامیده شده است کنترب همه جانبه برای این گونه موجود چندان سخت نیست . بنظر من مهر و محبت زوجین بالاترین ارضاء کننده همه چیز است .
moein
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما بهترین راه حل این موضوع دوستی پاک وسالم قبل ازدواج که انتهاش به ازدواج ختم میشه و باعث میشه دو طرف تمام کاستی هاشونو بر طرف کنن
1.74306s, 23q