سازمان مردم نهاد ایرانی برنده جایزه روبان قرمز سازمان ملل شد

۱۳۹۱/۰۵/۰۵ - ۱۴:۰۶ - کد خبر: 53398
سلامت نیوز : سازمان مردم نهاد "جمعیت افرای سبز" این چهارشنبه به عنوان برنده جایزه روبان قرمز سال 2012 در جلسه ویژه نوزدهمین کنفرانس بین المللی ایدز برگزیده شد.

جایزه روبان قرمز مهمترین جایزه در سطح جهان در زمینه فعالیت های جامعه محور شاخص و مبتکرانه در پاسخ به همه گیری ایدز است. جایزه روبان قرمز سال 2012 به ده سازمان مردم نهاد از کشورهای مختلف که عملکرد منحصر به فرد و الهام بخشی برای پیشگیری و کنترل اچ آی وی داشته اند، در جلسه ویژه­ای از نوزدهمین کنفرانس بین المللی ایدز در واشنگتن اهدا شد.

به گزارش سلامت نیوز ؛ سازمان های برنده در این سال از کشورهای ایران، اوگاندا، روسیه، سری لانکا، کنیا، مصر، مکزیک، میانمار، هاییتی و هند هستند. بیش از 1400 سازمان از بیش از 120 کشور خود را نامزد دریافت این جایزه کرده بودند. میزبانی دبیرخانه جایزه روبان قرمز بر عهده برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS) و مشارکت سایر کارگزاری های سازمان ملل، کنفرانس ایدز 2012، شبکه جهانی افرادی که با اچ­آی­وی زندگی می کنند، شبکه جهانی زنانی که با اچ­آی­وی زندگی می کنند و شورای بین المللی سازمان های خدمات رسان در حوزه ایدز است. برندگان توسط کمیته تخصصی متشکل از نمایندگان جامعه مدنی انتخاب شدند. هر یک از سازمان های برنده جایزه ای معادل 10 هزار دلار همراه با تقدیرنامه و دعوت به شرکت در کنفرانس ایدز 2012 در واشنگتن دریافت می کنند.

"جمعیت افرای سبز" در استان کرمانشاه به افرادی که با اچ ای وی زندگی می کنند (به خصوص در میان جوانان مصرف کننده تزریقی مواد) خدمات لازم را ارائه می کند. این جمعیت آگاهی در مورد اچ آی وی خصوصاً میان جوانان را از طریق ارائه خدمات آموزشی ارتقا بخشیده، از افرادی که با اچ آوی زندگی می کنند و خانواده هایشان نیز حمایت می کند."جمعیت افرای سبز" چندین سال است که با برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز  در چارچوب تفاهم نامه­ای سه جانبه میان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز و برنامه توسعه ملل متحد و با پشتیبانی صندوق جهانی مبارزه با ایدز سل و مالاریا به منظور راه اندازی باشگاه مثبت کرمانشاه و ارائه خدمات روانی اجتماعی به افرادی که با اچ آی وی زندگی می­کنند و خانواده هایشان، همکاری می نماید. این جمعیت همچنین در برنامه­های دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در زمینه "کاهش آسیب" مشارکت نموده است.

"جمعیت افرای سبز" موفق شده با ایجاد همکاری سازنده بین نهاد های مختلف دولتی و غیر دولتی مانند ستاد مبارزه با مواد مخدر ، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، استانداری، نیروی انتظامی، روحانیون، جوانان و همچنین جمعیت های آسیب پذیر و افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند، پوشش برنامه های کاهش آسیب در سطح استان را حفظ و برنامه های پیشگیری، مراقبتی و حمایتی در زمینه اچ آی وی را ارتقاء دهد.
همانطور که مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز آقای میشل سیدیبه گفته است: «برندگان جایزه روبان قرمز 2012 با حداقل امکانات بزگترین کارها را انجام داده­اند. آنها در سطح جامعه و در  شرایطی سخت تلاش می کنند تا گروه های آسیب پذیر و افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند به اطلاعات، خدمات و فرصت های مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند.» آقای سیدیبه می افزاید: «پاسخ به ایدز از سطح جوامع آغاز شد و این انرژی، نوآوری و راهبری جوامع است که ما را در مسیر به پایان رساندن  همه گیری ایدز قرار داده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.56563s, 18q