ارايه خدمات دندانپزشكي با تعرفه بيمه‌اي حتي براي كودكان فاقد دفترچه

۱۳۸۶/۰۴/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5350
ارايه خدمات دندانپزشكي با تعرفه بيمه‌اي حتي براي كودكان فاقد دفترچه

دكتر محمد مهدي وردي در گفت و گو با ایسنا، با بيان اين كه كودكان زير 12 سال مي‌توانند با ارايه معرفي نامه و دفترچه بيمه اعم از كاركنان دولت، خويش فرما، سرپايي و بيمه روستاييان براي دريافت خدمات دندانپزشكي به مراكز درمان دولتي تحت پوشش دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور مراجعه كنند، گفت: اين خدمات با تعرفه بيمه‌اي حتي براي كودكان زير 12 سال فاقد دفترچه بيمه هم ارايه مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه در نخستين سال اجرا به موجب بند ج تبصره 14، 13 ميليارد و 400 ميليون ريال به اين طرح اختصاص يافت، گفت:‌ در سال 85 هم به موجب بند هـ‌ تبصره 14 اعتبار 20 ميليارد ريالي بابت درمان و پيشگيري بيماريهاي دهان و دندان كودكان زير 12 سال تخصيص يافت.

مديركل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بيان اين كه اعتبار تخصيص يافته در سال نخست به سازمان بيمه خدمات درماني و در سال دوم به وزارت بهداشت واگذار شد، در ادامه افزود: به موجب توافق به عمل آمده با سازمان بيمه خدمات درماني در سال 85 چهار دندان شماره 6 دانش آموزان مقطع ابتدايي تحت پوشش قرار گرفت.

وي با تاكيد بر اين كه اعتبار اين طرح در سال 86 از قالب تبصره درآمد به عنوان رديف بودجه‌اي تامين شد، اظهاركرد: دو برنامه دهان شويه و توزيع مسواك هم هر ساله در مدارس اجرا مي‌شود.

وردي از استمرار طرح سياري امام علي (ع) براي ارايه خدمات پيشگيرانه سلامت دهان و دندان خبر داد و گفت: اين طرح در شهرهاي اقماري تهران نظير كرج در حال اجرا است كه پيش بيني مي‌شود در سال جاري اتوبوسها تغيير كاربري و تا پايان سال تحويل مناطق داده شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.56152s, 18q