نتایج آزمون دستیاری و دکترای تخصصی داروسازی امروز اعلام می‌شود

۱۳۹۱/۰۵/۰۷ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 53533
سلامت نیوز : جبرائیل نسل سراجی اظهار داشت: نتیجه نهایی آزمون داوطلبان آزمون دستیاری تخصصی ساعت 6 بعد از ظهر 7 مرداد روی سایت سنجش به نشانی www.sanjeshp.ir قرار خواهد گرفت و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن کد رهگیری از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

وی افزود: کل قبول شدگان در این مرحله 2250 نفر هستند که شامل سهمیه آزاد،‌ رزمندگان، مازاد مناطق محروم،  نیروهای مسلح و سهمیه مازاد استعداد های درخشان است.رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه در این آزمون درصد قبولی خانم ها نسبت به آقایان بیشتر است، گفت: از کل قبول شدگان 1247 نفر خانم و 1003 نفر آقا هستند.

نسل سراجی تصریح کرد: قبول شدگان می‌توانند از تاریخ 14 تا 31 مرداد به دانشگاه برای ثبت نام مراجعه کنند و کلاس های دوره دستیاری اول شهریور آغاز می شود که در اطلاعیه‌ای که در سایت سنجش قرار گرفته داوطلبان راهنمایی می‌شوند که به چه دانشگاهی مراجعه و چه مدارکی را به همراه داشته باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی در خصوص قبول شدگانی که برای ثبت نام در زمان تعیین شده به دانشگاه‌ها مراجعه نمی‌کنند،‌ گفت: معمولاً برای دانشگاه‌هایی که اسامی را اعلام می‌کنند ذخیره مرحله اول را در نظر می‌گیریم و سعی خواهیم کرد با اطلاعات کسب شده از دانشگاه ها، 29 شهریور ذخیره مرحله اول را نیز اعلام کنیم.

نسل سراجی بیان کرد: قرار بود نتایج آزمون 16 مرداد اعلام شود که با توجه به تأکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کار شبانه روزی این اتفاق سریعتر صورت گرفت تا قبول شدگان فرصت کافی داشته باشند تا به محل تحصیل خود مراجعه و تحصیل را آغاز کنند.

وی همچنین از اعلام نتیجه نهایی آزمون پذیرش دکترای تخصصی رشته دارو سازی ساعت 6 بعد از ظهر خبر داد و گفت: این آزمون 800 نفر شرکت کننده داشت که 160 نفر توانستند نمره قبولی را کسب کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه قبول شدگان در 13 رشته و 11 دانشگاه به تحصیل خواهند پرداخت،‌ اظهار داشت: قبول شدگان می‌توانند در تاریخ 18 و 19 شهریور برای ثبت نام به دانشگاه ها مراجعه کرده و دانشگاه‌ها در خصوص نحوه ثبت نام تصمیم گیری خواهند کرد.وی خاطرنشان کرد: ممکن است داوطلبی نسبت به نتایج آزمون اعتراضی داشته باشد که داوطلب می تواند با مراجعه حضوری و ارائه مستندات لازم تا 13 مرداد اعتراض خود را اعلام کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.46659s, 18q