خستگی را با قرص آهن رفع كنیم

۱۳۹۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۷ - کد خبر: 53565
سلامت نیوز : تحقیقات پزشكی نشان می دهد كه مصرف قرص آهن با نظر پزشك احساس خستگی را به میزان 50 درصد در زنان كاهش می دهد.

این تحقیقات پزشكی حاكی است: مصرف منظم قرص های آهن به كاهش 50 درصدی احساس خستگی و ضعف در زنان به ویژه زنان مبتلا به كم خونی كمك می كند.دراین تحقیقات آمده است: مصرف مكمل های غذایی حاوی آهن به مدت 12هفته به كاهش احساس خستگی و ضعف به میزان 50 درصد به ویژه در بین زنان و خصوصا زنان مبتلا به كمبود سطح آهن درخون كمك می كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از کیهان ؛ این تحقیقات افزود: زنان در مقایسه با مردان به میزان 3 برابر بیشتر در معرض ابتلا به احساس خستگی و ضعف قرار دارند.
این تحقیقات از 198 زن 18 تا 50 سال به طور تصادفی انجام شد كه برخی از آنها از كمبود سطح آهن در خون رنج می برند.براساس این تحقیقات، زنانی كه به طور منظم قرص های آهن را به مدت 12 هفته مصرف كردند. احساس خستگی و ضعف در آنها به میزان 50 درصد كاهش یافت درحالی كه این احساس خستگی و ضعف در زنانی كه یك داروی ساختگی و بی اثر را مصرف كردند، به میزان 19 درصد كاهش نشان داد.یكی از دلایل اصلی كم خونی فقر آهن است. این ماده معدنی در گوشت ها مانند گوشت قرمز، گوشت ماكیان، جگر و در حبوباتی مثل لوبیا و عدس و تخم مرغ یافت می شود. علاوه بر میزان آهن یك ماده غذایی باید به میزان جذب آن توسط بدن نیز توجه داشت.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93414s, 18q