كیفیت داروهای ایرانی چگونه است ؟

۱۳۹۱/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۶ - کد خبر: 53656

سلامت نیوز : مرضیه وحید دستجردی گفت: تولید دارو پروسه های بسیار طولانی را طی می کند. بنابراین من این اطمینان را می دهم؛ داروهایی که در داخل کشور تولید می شود، بخصوص داروهایی که از صفر تا صد و مواد اولیه آن داخلی است، داروهایی بسیار موثر و مفیدی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره کیفیت داروهای تولید داخل کشور گفت: داروها بعد از انجام یک سری آزمایشات خیلی سخت و تاییدیه ها و مجوز گرفتن های بسیار صعب به بازار می آید و کیفیت داروها به همین دلیل و بعد از آزمایشهای بالینی که انجام می شود، بسیار بالاست.وی افزود: به دلیل کیفیت بالای داروهای تولید داخل کشور، بسیاری از داروها قاچاق می شود که اگر داروهای ما موثر نبودند شاهد این همه قاچاق دارو از مرزها نبودیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دستجردی در ادامه با اشاره به صادرات داروی ایرانی به سایر کشورها اظهار داشت: خوشبختانه داروهای تولید داخل صادر هم می شوند و مشتری های خوبی در کشورهای همسایه و حتی کشورهای دیگر دارند زیرا از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و در تولید دارو استانداردهای اروپایی و در واقع بهترین استانداردها رعایت می شود. وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد: تولید دارو پروسه‌های بسیار طولانی را طی می کند. بنابراین من این اطمینان را می دهم؛ داروهایی که در داخل کشور تولید می شود، بخصوص داروهایی که از صفر تا صد و مواد اولیه آن داخلی است، داروهایی بسیار موثر و مفیدی است و از داروهای مشابه خارجی اگر اضافه نداشته باشد، چیزی هم کم ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1206s, 19q