نوزادان را از گرما و نور خورشید محافظت کنید

۱۳۹۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۳ - کد خبر: 53715
سلامت نیوز : متخصصان سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و انجمن آمریکایی اطفال (AAP) به والدین توصیه کرده‌اند که کودکان را به علت عدم توانایی عرق کردن در معرض گرما و نور خورشید قرار ندهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر هری چریل ساش، متخصص اطفال در (FDA) گفته است که والدین باید از هرگونه استفاده از کرم‌های ضدآفتاب برای نوزادان خودداری کنند چرا که پوست نوزادان بسیار نازکتر از افراد بزرگسال است و همین امر موجب می‌شود تا ترکیبات شیمیایی موجود در ضدآفتاب‌ها به سرعت جذب پوست آنان شود و پیرو آن واکنش‌های آلرژیک یا عفونت‌های متفاوت در نوزادان پدید آید.ساش در ادامه عنوان كرد: نوزادان کمتر از شش ماه را باید از نور خورشید دور نگه داشت و از معرض قرار گرفتن آنان در ساعات بین 10 صبح تا دو بعدازظهر که اشعه فرابنفش به اوج شدت خود می‌رسد، خودداری کنید.

متخصصان(FDA) و انجمن آمریکایی اطفال (AAP) برای حفظ کودکان از مضرات در معرض قرار گرفتن خورشید، چندین توصیه را ذکر کرده‌اند:

- برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، لباس نوزادان باید رنگ روشن با آستین‌های بلند و کلاه آنان نیز نقاب‌دار باشد به گونه‌ای که بر روی گوش و گردن آنان سایه بیندازد.

- ازاستفاده پارچه‌های حریر برای لباس نوزادان خودداری کنید چرا که موجب آفتاب سوختگی خواهد شد.

- پیش از بیرون بردن نوزادان در هوای گرم باید مطمئن شد که آنان آب کافی یا شیر خورده‌اند.

- در صورت گذراندن وقت زیاد در آفتاب، مایعات خنکی را برای نوزاد به همراه داشته باشید.

- در صورت مشاهده بیقراری نوزاد، قرمزی، گریه بیش از حد یا بی‌ادراری نوزاد را از نظر آفتاب سوختگی یا کم آبی بدن بررسی کنید.

- نوزادانی که دچار آفتاب سوختگی شده‌اند باید سریعا دور از نور خورشید قرار داده شوند و فورا کمپرس‌های خنک بر محل آسیب دیده قرار بگیرد.

- در صورت استفاده از هرگونه ضدآفتاب در موقعیت اضطرار باید SPF آن 15 باشد و در نقاط کمی از بدن نوزاد مانند گونه و پشت دست‌ها که بیشترین رویارویی با نور خورشید را دارد، مورد استفاده قرار بگیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1165s, 18q