از مصرف ساندويچ‌ دل و جگر مرغ، مغز و يا سالاد الويه در اغذيه فروشي‌ها خودداري كنيد

۱۳۸۶/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5387
از مصرف ساندويچ‌ دل و جگر مرغ، مغز و يا سالاد الويه در اغذيه فروشي‌ها خودداري كنيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، از خريد و مصرف محصولات لبني فاقد مجوز و پروانه‌هاي بهداشتي يا محصولاتي که بدون درج تاريخ انقضاي مصرف و يا خارج از يخچال عرضه مي‌شوند، بايد خودداري شود و در منزل نيز با توجه به تاريخ انقضاي تا هنگام مصرف بايد در يخچال نگهداري شود.

همچنين سبزي و ميوه حتما بايد قبل از مصرف ضدعفوني شود. براي ضدعفوني کردن آنها آسان ترين روش استفاده از پرکلرين به ميزان يک قاشق مرباخوري در5 ليتر آب و شست و شوي کامل است.

همچنين بعضي ميوه‌ها که احتمالا حاوي بقاياي سموم دفع آفات نباتي بوده و موجب تغيير طعم آنها شده، بهتر است پيش از مصرف در محلولي به نسبت يک قاشق غذاخوري بي کربنات سديم در 5 ليتر آب به مدت 15 دقيقه قرار داده و پس از شست وشو مصرف شود.

از نگهداري مواد غذايي طبخ شده در شرايط نيم گرم بين20 تا 40 درجه سانتيگراد، خودداري شود و باقيمانده غذاهاي تهيه شده بايد پس از سرد شدن در داخل يخچال به مدت محدود يا در فريزر نگهداري شود.

همچنين از مصرف انواع مواد پروتئيني که در خارج از يخچال نگهداري مي‌شود و اطمينان لازم از کنترل و نظارت بهداشتي آن وجود ندارد، خودداري شود.

لازم به ذکر است، بستني‌هايي که صرفا در کارخانه‌هايي با پروانه بهداشتي توليد شده و روي بسته بندي آن شماره پروانه ساخت، تاريخ توليد و انقضاي مصرف قيد شده، استفاده شود.

همچنين شيريني‌هاي تر و خامه دار به خصوص در فصل گرما بايد از هنگام تهيه تا مصرف در يخچال و دماي بين 2 تا 4 درجه سانتيگراد و در زمان محدود نگهداري شوند و در صورت نگهداري در حرارت معمولي، خطر ايجاد مسموميت غذايي بسيار محتمل خواهد بود.

گفتني است که از مصرف ساندويچ‌هايي که قبلا تهيه شده و در شرايط معمولي در اغذيه فروشي‌ها نگهداري مي‌شوند، نيز خودداري شود و از مصرف ساندويچ‌هايي مانند دل و جگر مرغ، مغز و يا سالاد الويه که احتمال آلودگي‌هاي اوليه يا آلودگي‌هاي هنگام تهيه آنها بسيار است، خودداري شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.62443s, 19q