محكوميت والدين دو كودك در نتيجه اعتياد به بازي‌هاي رايانه‌اي

۱۳۸۶/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5401
محكوميت والدين دو كودك در نتيجه اعتياد به بازي‌هاي رايانه‌اي

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آسوشيتدپرس، به گفته مقامات پسر 22 ماهه و دختر 11 ماهه مايكل و يانا استرا ماه گذشته در حالي كه به علت سوء تغذيه شديد مشرف به مرگ بودند توسط مددكاران اجتماعي به بيمارستان منتقل شدند. «كلي آن ويوريا» دادستان مربوطه اعلام كرد كه حال هر دو كودك خوب بوده و وزن آن‌ها در حال افزايش است.
مايكل 25 ساله و يانا 23 ساله روز جمعه به علت آزار و اذيت كودكان مجرم شناخته شده و هر كدام تا حداكثر به 12 سال زندان محكوم خواهند شد.
ويوريا گفت كه اين زوج آنقدر محو در بازي‌هاي رايانه‌اي بوده‌اند كه به طور مناسبي به مراقبت از كودكانشان نپرداخته‌اند. آن‌ها غذا داشته‌اند اما چون مشغول بازي بوده‌اند ترجيح داده‌اند كه به آن‌ها غذا ندهند.
پليس گفت: مقامات بيمارستان به علت اين‌كه موهاي دختر آلوده به ادرار گربه و بسيار كثيف بوده مجبور به تراشيدن آن شده‌اند. اين دختر 4 كيلوگرمي دچار عفونت دهاني، پوستي خشك و كمبود شديد آب بدن است.
برادر او نيز دچار سوء تغذيه و عفونت دستگاه تناسلي است. رشد نكردن عضلات وي باعث شده كه كودك نتواند راه برود.
به گفته مقامات هيچ كدام از اين 2 زوج كار دائم نداشته‌اند و تنها مايكل ارثي 50 هزار دلاري را دريافت كرده است كه آن را براي خريد تجهيزات كامپيوتري و يك تلويزيون بزرگ پلاسما خرج كرده است.
در حالي كه آزار و اذيت كودكان به خاطر اعتياد به مواد مخدر رايج است اما اين كار در نتيجه اعتياد به بازي‌هاي ويديويي بسيار نادر است.
ماه گذشته كارشناسان انجمن پزشكي آمريكا طرح احتساب اعتياد به بازي‌هاي رايانه‌اي را به عنوان يك اختلال رواني رد كردند و گفتند كه اين بحث بايد مورد مطالعه بيش‌تري قرار بگيرد. عده‌اي معتقدند كه اين مشكل نيز مانند اعتياد به الكل است و عده‌اي ديگر اعلام كرده‌اند كه شواهد متقني وجود دارد كه اعتياد به بازيهاي رايانه‌اي يك بيماري رواني است.
حاميان حقوق كودك هم عنوان كرده‌اند كه اين مورد نيز با پيشرفت تكنولوژي به زنجيره عوامل آزار كودكان اضافه شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.04324s, 19q