بالا بودن سن دختران از پسران از جمله عوامل طلاق

۱۳۹۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 54039
بالا بودن سن دختران از پسران از جمله عوامل طلاق
سلامت نیوز : امان الله قرایی مقدم کارشناس علوم اجتماعی در گفت‌وگو با برنا اظھار داشت: بالا بودن سن دختران از پسران یکی از مھمترین عوامل طلاق محسوب می‌شود. چنین ازدواج‌ھایی به‌شدت مضر بوده و از نظر کارشناسی کاری غلط است.

قرایی مقدم ادامه داد: بررسی‌ھایی که بر روی چندین ھزار پرونده طلاق انجام داده‌ایم، نشان می‌دھد که یکی از عوامل بروز طلاق در کشور بالاتر بودن سن دختر از پسر است. این کارشناس علوم اجتماعی در ادامه با اشاره به این‌که جامعه ما جامعه سنتی است، ادامه داد: به‌طور کلی پایین‌تر بودن سن دختر از پسر در ازدواج یک امر جھانی است و این مساله تنھا محدود به فرھنگ ما نیست و در ھمه جوامع رایج است. وی در ادامه گفت: قابل ذکر است که در فرھنگ ما، بالاتر بودن سن آقا از خانم، از اھمیت بیشتری برخوردار بوده و ارزش‌ھای فرھنگی ما این قضیه را اثبات کرده است.

قرایی مقدم در ادامه تاکید کرد: نخستین پیامد چنین ازدواج‌ھایی مشکلاتی است که به‌ویژه آقایان با خانواده خود پیدا می‌کنند. مردانی که به این صورت ازدواج می‌کنند، در خانواده با ھمسرش پذیرفته نمی‌شوند. بنابراین به دلیل مسایل فرھنگی، نخستین واکنش از طرف خانواده پسر است. رفتار نادرست خانواده پسر و برخوردی که دارند، منجر به پشیمان شدن آقا و در نتیجه بروز طلاق خواھد شد. وی در پایان گفت: گاھی دلیل قبول این ازدواج‌ھا، فریب خوردن آقایان به دلیل درآمد، شغل، خانه، پول و تجربیات بیشتر خانم‌ھا در سنین بالاتر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97313s, 18q