نخستین گردهمایی بین المللی انگل‌شناسی و بیماریهای انگلی مهرماه برگزار مى شود

۱۳۹۱/۰۵/۱۶ - ۱۵:۴۷ - کد خبر: 54124
سلامت نیوز :  با موافقت دولت و با هدف تبادل جدید‌ترین اطلاعات و دستاوردهای علمی روز دنیا، نخستین گردهمایی بین المللی انگل‌شناسی و بیماریهای انگلی برگزار می‌شود.

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد تبصره (۳) ماده (۱) قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه‌های غیر ضرور و جلوگیری از تجمل گرایی- مصوب ۱۳۷۰- با برگزاری نخستین گردهمایی بین المللی انگل‌شناسی و بیماریهای انگلی موافقت کرد. بر اساس این مصوبه، هشتمین همایش سراسری و نخستین گردهمایی بین المللی انگل‌شناسی و بیماریهای انگلی از ۲۵ تا ۲۷ مهرماه سالجاری توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کرمان با مشارکت فدراسیون انگل‌شناسان اروپا، انجمن انگل‌شناسی ایران، مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری کرمان، مرکز تحقیقات لیشمانیوز کرمان، دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه علوم پزشکی ارتش با حضور شرکت کنندگانی از داخل و کشورهای آلمان، استرالیا، سودان، ترکیه، مصر، روسیه، ایتالیا برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ هدف از برگزاری این گردهمایی، تبادل جدید‌ترین اطلاعات و دستاوردهای علمی روز دنیا و کمک به گسترش دانش بشری، ارتقاء اعتبار علمی کشور و دانشمندان ایرانی در عرصه بین الملل، گسترش همکاریهای بین المللی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران با سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی منطقه و دنیا، استفاده از دانش و تجربیات صاحب نظران و پیشکسوتان علمی منطقه و دنیا برای تشخیص و کنترل بیماریهای انگلی کشور به ویژه بیماریهای انگلی بومی مهم در کشور و کمک به برنامه ریزی کنترل بیماریهای بومی کشور از طریق همکاریهای علمی و اجرایی در عرصه بین الملل است. این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.41277s, 18q