دكتر روبات ويزيت مي‌كند

۱۳۸۶/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5424
دكتر روبات ويزيت مي‌كند

دكتر آلكس گاندساس روباتي را طراحي كرده كه مي‌تواند در مواقعي كه او در بيمارستان حضور فيزيكي ندارد، بسياري از وظايف او را انجام دهد و اطلاعات به دست آمده را انتقال دهد. اين روبات 150 هزار دلاري، اگرچه يك پزشك كامل نيست ولي با استفاده از سيستم ويديو كنفرانس، مي‌تواند در مواقعي كه دكتر ‌آلكس كيلومترها از بيمارستان دور است در دفتر او  به سراغ بيماران رفته و موارد مورد نياز را به دكتر انتقال دهد.
روبات دكتر آلكس  با چند دوربين مختلف، ميكروفن، يك صفحه LCD و يك دسته بازي (Joy Stick)  براي كنترل تجهيز شده است و به دكتر اجازه مي‌دهد با استفاده از اينترنت در هر نقطه از جهان روبات خود را كنترل و راهنمايي كند. در واقع با اين روبات دكتر آلكس مي‌تواند حضور خود در بيمارستان را به بيماران اعلام كند در حاليكه ممكن است حتي در كشور ديگري حضور داشته باشد. دكتر آلكس معتقد است كه با  وجود اين روبات، بيمار همواره پزشك را در كنار خود حس كرده و دليلي براي نگراني حس نمي‌كند. دكتر آلكس متخصص جراحي زيبايي و كاهش وزن با استفاده از جراحي است و براي اطمينان بيشتر به مشتريان و همچنين افزايش زمان فراغت خود، چنين روباتي را طراحي كرده است. او عضو غير رسمي انجمن روباتيك آمريكا نيز مي‌باشد.

طبق تحقيقي كه توسط مجله جراحان آمريكا بر روي اين موضوع صورت گرفته، از بين 376 بيمار اين پزشك كه با كمك روبات ويزيت و  معاينه ‌شده‌اند، 92 نفر زودتر از زمان مقرر بهبود يافته و بيمارستان را ترك كرده‌اند. اين روبات در بندر بالتيمور آمريكا كار مي‌كند


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.99397s, 18q