ابتلاي 175 نفر به بيماري سالک در پلدختر

۱۳۸۶/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5431
ابتلاي 175 نفر به بيماري سالک در پلدختر

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهندس امان اله کرموند معاون شبکه بهداشت ودرمان شهرستان پلدختر درهمايش راههاي کنترل بيماري سالک در روستاي سراب حمام پلدختر با اعلام اين مطلب افزود:90 درصد مبتلايان به اين بيماري در روستاي سراب حمام در حاشيه جنوبي شهر پلدختر ساکن هستند.

وي گفت: شناسايي ناقلان بيماري سالک و مراقبت‌هاي ويژه در مناطق آلوده از مهمترين برنامه‌هاي شبکه بهداشت و درمان پلدختر است .

مهندس کرموند، انباشته شدن فضولات حيواني و انساني و رعايت نکردن بهداشت را از عوامل ايجاد اين بيماري بيان کرد.

معاون شبکه بهداشت شهرستان پلدختر تهيه و توزيع دارو براي درمان بيماران، پاکسازي محيط روستا، آموزش نحوه مقابله با بيماري سالک به روستائيان، توزيع پشه بندهاي مخصوص، انجام عمليات سم پاشي، جمع آوري فضولات خانگي و دفن بهداشتي زباله‌هاي روستا را از جمله اقدامات مؤثر براي مهار و جلوگيري از شيوع اين بيماري برشمرد .

دکتر امير حسين تروند معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي لرستان در ادامه اين همايش گفت: بيماري سالک با اطلاع رساني به مردم بويژه در روستاها و مناطق گرمسير قابل کنترل است.

وي همکاري ساير دستگاههاي مرتبط ، شهرداريها، فرمانداريها، و بخشداري‌ها را در پاکسازي محيط و سم پاشي و اطلاع رساني به مردم در پيشگيري و کنترل اين بيماري مؤثر دانست.

دكتر تروند همچنين خارج ساختن دامداريها از محدوده شهري، انتقال بهداشتي فاضلابها و عدم جاري شدن آبهاي آلوده در جويها، دفع خاکروبه‌ها و ضايعات ساختماني و عدم نگهداري کودهاي حيواني در محيط زندگي را در کنترل و پيشگيري از بيماري سالک تأثيرگذار دانست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77496s, 18q