8 هشدار مهم قبل از انجام عمل جراحی زیبایی

۱۳۹۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۵ - کد خبر: 54318
8 هشدار مهم قبل از انجام عمل جراحی زیبایی
سلامت نیوز : در اینکه جراحی‌زیبایی می‌تواند زندگی شما را زیباتر کند شکی وجود نداردولی گاهی توجه نکردن به بعضی از نکات می‌تواند جراحی شما را به یک کابوس تبدیل کند.

واقع‌بین​باشید

شما نمی‌توانید اعضای بدن یا صورت خود را شبیه فلان هنرمند یا خواننده معروف كنید. گاهی افراد تصاویری از یك فرد معروف یا تصویری از چیزی را كه جایی دیده‌اند و دوست دارند مثل همان شوند، به جراح نشان می‌دهند و می‌خواهند اعضای صورت یا بدنشان را مثل آن عكس كنند،‌ ولی این كار ممكن نیست؛ جراح متناسب با وضعیت صورت یا بدن هر فرد كار می‌كند و هیچ‌وقت نمی‌تواند دقیقا آنچه شما در عكس می بینید را تامین كند.

جراحی معجزه نمی​کند

 بعضی افراد فكر می‌كنند می‌توانند تمام صورت، بدن یا پوست خود را به‌طور كامل تغییر دهند، گرچه بعضی افراد خاص توانسته‌اند چنین كاری انجام دهند، ولی انجام چنین كاری‌ مستلزم صرف هزینه بسیار بالا و جراحی‌های بسیار متعدد است. یعنی شما، نمی‌توانید با یك‌بار جراحی روی یك عضو، تغییر زیاد و قابل‌توجهی داشته باشید بلكه تغییر قابل‌توجه دركل صورت و بدن، نیازمند هزینه زیاد و جراحی‌های متعدد است كه در بسیاری موارد، عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

گاهی عوارض جزئی اجتناب ناپذیراست

 انجـام جـــراحی‌های غیرضروری به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود زیرا هیچ جراحی ای به‌طور صددرصد بدون عارضه نیست. در واقع بعد از  هرعمل جراحی ممكن است برای اصلاح و ترمیم بعضی ایرادهای باقیمانده از عمل، جراحی‌های رتوش یا ترمیم نیاز داشته باشد چون هیچ عمل جراحی ای ضمانت صددرصد ندارد پس حواستان باشد هیچ‌وقت به انجام عمل جراحی غیرضروری تن ندهید.

هزینه جراحی زیبایی توسط هیچ بیمه ای پرداخت نمی​شود

هیچ شركت بیمه‌ای در دنیا، هزینه جراحی‌های زیبایی و همچنین جراحی‌های چاقی و لیزر را پرداخت نمی‌كند. همچنین درنظر داشته باشید هر عمل جراحی‌ای، گاهی ممكن است بعد از جراحی نیاز به ترمیم یا عمل دوباره داشته باشد كه انجام مرحله دوم هم مستلزم هزینه است، پس قبل از تصمیم به همان عمل اول، برای همه‌چیز آماده باشید و هیچ‌وقت به دنبال قیمت‌های ارزان یا تخفیف‌های بزرگ نباشید یا به زور و به هر قیمت و تحت شرایط مالی نامساعد، اقدام به جراحی زیبایی نكنید.

به دنبال سرویس​های ارزان نباشید


 هر نوع جراحی،‌ باید در یك سرویس مجهز، اختصاصی و كاملا  امن و توسط جراحی وظیفه‌شناس و باتجربه انجام شود. اگر شما به خاطر استفاده از یك سرویس ارزان‌تر دچار عارضه شوید، هیچ‌وقت خود را نخواهید بخشید، چون عوارض ناشی از آن به‌راحتی جبران‌پذیر نیست.پس پرداخت هزینه بیشتر برای یك جراحی، درصورتی كه هزینه بیشتر، منجر به گرفتن نتیجه بهتر و امكانات و تجهیزات بیشتر شود،می‌تواند نتیجه مطلوب را به شما نزدیک‌تر کند.

فریب تبلیغات را نخورید

هیچ‌وقت به تصویرسازی‌های كامپیوتری اعتماد نكنید. آنچه توسط تغییرات كامپیوتری روی عكس صورت شما انجام می‌شود، اكثرا حین جراحی روی بافت بدن شما امكانپذیر نیست. بافت‌های بدن انسان شبیه یك كاغذ نبوده و جراحی زیبایی مانند نقاشی روی كاغذ نیست یعنی شما به سادگی نقاشی كشیدن نمی‌توانید هرتغییری كه دلتان می‌خواهد روی بافت‌های بدنتان انجام دهید.  همچنین عارضه‌های بعد از عمل نیز به سادگی از بین نمی‌روند.

فقط به خاطر خودتان عمل کنید

جراحی زیبایی را، فقط برای خودتان انجام دهید و به خاطر فشار و اجبار اطرافیان تن به جراحی ندهید. مثلا به دلیل ایرادگیری‌های همسرتان جراحی‌های متعدد زیبایی را برخلاف میلتان انجام ندهید.، بلكه باید در درجه اول، جراحی را برای زیبابودن و بهتر شدن بخواهید، بیشتر فكر كنید و سپس تصمیم درست بگیرید.

ایرادگیر و عجول‌نباشید

 چنانچه شما فردی ایرادگیر، وسواسی و عجول هستید، از انجام جراحی زیبایی اجتناب كنید، زیرا فرایند جراحی به‌طور صددرصد در كنترل جراح نیست و بعضی چیزها ناخواسته، ممكن است به ندرت رخ دهد.به خاطر داشته باشید هدف از جراحی پلاستیك و زیبایی، ترمیم، بهبود و رفع ایرادهای موجود است و این به آن معنا نیست كه صددرصد ایرادهای موردنظرتان را رفع كند. مثلا چنانچه شما در حال حاضر از نمره صفر تا 20 به خود نمره 5 می‌دهید، بعد از جراحی این نمره به 18-17 می‌رسد، ولی شاید هیچ‌وقت به نمره 20 نرسد.معمولا با جراحی‌های رتوش و درمان‌های تكمیلی دیگر، می‌توان بازهم نتایج جراحی را به نمره 20 نزدیك‌تر كرد. به خاطر داشته باشید حتی مواقعی كه فرد جراحی شده مناسب‌ترین فرد باشد و بهترین جراح این كار را انجام داده باشد، بازهم در موارد كمی نیاز به ترمیم با رتوش وجود دارد، پس چنانچه عجول،‌ ایرادگیر و وسواسی هستید عمل نكنید.

منبع : برترین ها
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.23487s, 19q