مديركل نظارت و ارزيابي مكمل‌هاي سازمان غذا و دارو:

فروش مكمل‌ها در مكان‌های غیر از داروخانه ممنوع شد

۱۳۹۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۰۳ - کد خبر: 54334
فروش مكمل‌ها در مكان‌های غیر از داروخانه ممنوع شد
سلامت نیوز: مدیركل نظارت و ارزیابی مكمل‌های سازمان غذا و دارو تاكید كرد: توزیع مكمل‌ها و غذاهای ویژه فقط از طریق شركت‌های پخش سراسری كه مجوز سازمان غذا و دارو را دریافت كرده‌اند، صورت می‌گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر ویدا كاظمی گفت: این تصمیم از سوی سازمان غذا و دارو در راستای حمایت از مصرف‌ كنندگان و اطمینان از ایمنی و سلامت و اصالت انواع فرآورده‌های غذایی، دارویی و گیاهی و با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف‌ كنندگان و تولیدكنندگان و سندیكای تولیدكنندگان مكمل‌های رژیمی گرفته شده است.

وی افزود: براساس این مصوبه از این پس توزیع مكمل‌ها و غذاهای ویژه تنها از طریق شركت‌های پخش سراسری كه مجوز سازمان غذا و دارو را دریافت كرده‌اند، امكان‌پذیر خواهد بود.

مدیركل نظارت و ارزیابی مكمل‌ها و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو در پایان گفت: از آنجا كه براساس قانون و مقررات امور پزشكی و دارویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مكمل‌ها جزء داروها محسوب می‌شوند، فروش این اقلام فقط در داروخانه‌ها قانونی است و فروش و عرضه آنها در مكان‌هایی غیر از داروخانه ممنوع و پیگرد قانونی دارد و با متخلفین نیز برخورد قانونی خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21009s, 19q