افزايش سياه سرفه در بلژيک

۱۳۸۶/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5436
افزايش سياه سرفه در بلژيک

 این افزایش در نيمه نخست سال ، به نسبت نيمه نخست سال گذشته نزديک به دو برابر بوده است.

این آمارها، نگرانی مسولان بهداشتی بلژیک را به‌همراه داشته، تاجایی که از شهروندان خواسته‌اند خود را نسبت به اين بيماری واکسينه کنند. اين بيماری خطرناک و مسری از نظر علائم تا حدودی شبیه سرماخوردگی استو بنابراين برخی از افراد، آن را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیرند.

اما در حقیقت اين بيماری که از خانواده بيماری‌های عفونی است با سرفه‌های زياد همراه بوده که گاهی اوقات، وجود این سرفه های پیاپی، سبب ایجاد تهوع و استفراغ در بیمار می‌شود که در مراحل پيشرفته بيمار را به سوء تغذيه دچار می‌کند و ممکن است در کودکان کشنده باشد.

بر اساس این آمارها همچنین، بيش از 90 درصد از نوزادان بلژيکی در حال حاضر در برابر سیاه‌سرفه،واکسينه شده‌اند اما اشکال اینجاست که اين واکسن سبب ایجاد مصونیت  مادام العمر نمی‌شود و در مواردی، وجود بیماری در والدین، سبب انتقال آن به نوزادان می‌شود.

به همین دلیل،در برخی از کشورها افراد را برای بار دوم در نوجوانی هم واکسينه می کنند تا در برابر اين بيماری بيشتر مصون بمانند که به گفته ی پزشکان بهترين راه مبارزه با بيماری است.
در این میان، دانشمندان بلژيکی از دولت خواسته‌اند تا واکسینه شدن علیه این بیماری را در نوجوانی، برای تمامی شهروندان اجباری کنند.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.41951s, 19q