جزئیات مصوبه جدید دارویی دولت/ ایجاد پوشش بیمه‌ برای 147 قلم دارو

۱۳۹۱/۰۵/۲۰ - ۱۶:۰۶ - کد خبر: 54378
سلامت نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد پوشش جدید بیمه ای برای 147 قلم داروی بیماران خاص و سرطانی خبر داد و گفت: 56 قلم از این داروها، گیاهی است.

عبدالرضا شیخ الاسلامی در گفتگو با مهر از ایجاد پوشش جدید بیمه ای برای 147 قلم داروی بیماران صعب العلاج و داروهای گیاهی خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند که اگر کسی در خانواده ای بیمار شد، نباید غیر از رنج مریض داری رنج دیگری داشته باشند؛ این پیگیری ها برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن این داروها انجام شد.

شیخ الاسلامی با اعلام اینکه 56 قلم از این داروها را داروهای گیاهی تشکیل می دهند، بیان داشت: این اقدام در راستای حمایت از طب سنتی ایرانی انجام شده و از این طریق 56 قلم داروی گیاهی نیز برای اولین بار تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: سایر داروها که 91 قلم باقیمانده را تشکیل می دهند نیز در گروه داروهایی قرار دارند که برای بیماران صعب العلاج، خاص و سرطانی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تاکنون بیماران برای تامین این نوع داروها، هزینه های زیادی را پرداخت می کردند که در صورت عدم تمکن مالی سلامتی آنها نیز به صورت جدی تهدید می شد.

به گفته شیخ الاسلامی، با این اقدام دولت، بیمه ها بخش اعظم اینگونه هزینه ها را تامین و بر عهده خواهند گرفت. فرانشیز تعیین شده برای مردم در این 147 قلم دارو نیز 10 درصد تعیین شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97293s, 19q