استفاده از ضدآفتاب‌ها در همه سنين ضروري است

۱۳۸۶/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5438
استفاده از ضدآفتاب‌ها در همه سنين ضروري است

دكتر عليرضا محبي‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بديهي است سنين پايين بويژه از دو تا ‪ ۱۲‬سالگي بهترين زمان استفاده از كرم‌هاي ضد آفتاب براي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي پوستي از جمله لكه‌هاي پوستي و پيري زودرس پوست است.

وي گفت: افرادي كه گمان مي‌كنند به علت لطيف بودن پوست كودكان استفاده از كرم ضد آفتاب براي پوست آنها مضر است در اشتباه هستند زيرا پيري پوست از همان روز دوم تولد آغاز مي‌شود.

وي استفاده از ضد آفتابهاي مخصوص بچه با ‪ ۳۰ SPF‬را مناسب كودكان ذكر كرد و گفت: والدين بايد براي تمام كودكان بويژه افرادي كه داراي پوست روشن و سفيد هستند از همان دوران كودكي براي پيشگيري از ابتلا به عوارض پوستي از جمله جوش ، لكه‌هاي سياه و قرمز ، كك و مك و ساير عوارض جدي از ضدآفتاب استفاده كنند.

وي با اشاره به اين كه هر قدر هوا گرم تر و نور مستقيم تر باشد نياز به استفاده از ضد آفتاب بيشتر مي‌شود استفاده از كلاههاي لبه دار و پرهيز از نشستن زير چراغ‌ها و نورهاي مهتابي سفيد براي محافظت از پوست را ضروري دانست.

وي بر لزوم جايگزين كردن لامپ‌هاي زرد كم مصرف به جاي لامپ‌هاي سفيد و مهتابي كم مصرف در منازل و خودداري از قرار گرفتن مستقيم در زير نور خورشيد بويژه در ساعات بين ‪ ۱۱‬تا دو بعدازظهر براي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي پوستي تاكيد كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.99233s, 18q