زمان عکس العمل با آموزش قدرت تفکر بهبود می یاید

۱۳۸۶/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5445
زمان عکس العمل با آموزش قدرت تفکر بهبود می یاید

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، نتایج تحقیقات محققان موسسه "کالتک" کالیفرنیا حاکی از آن است که تنها با آموزش قدرت تفکر، می توان این فعالیت مغزی را تغییر داد.

این دانشمندان با بررسی 22 داوطلب که از آنها خواسته شده بود حرکت انگشت دست یا پای خود را با مشاهده یک تحریک دیداری که روی صفحه نمایشگر رایانه دیده می شد، تجسم کنند.

در مدت این تجسم ذهنی، این دانشمندان به کمک تصویربرداری با دستگاه رزونانس مغناطیسی عملکردی مشاهده کردند که مناطق حرکتی مغز که انگشتان دست یا پا را کنترل می کنند، فعال شده اند.

براساس گزارش مجله نوروساینس، در این آزمایش مشخص شد، این افراد تنها با قدرت تجسم موفق شدند فعالیت کورتکس حرکتی منطبق با بخشی از بدن را که باید بصورت مجازی حرکت می کرد، افزایش دهند.

در این آزمایش دانشمندان مشاهده کردند که هرچه قدرت تجسم حرکت انگشت دست یا پا افزایش می یافت، فعالیت کورتکس حرکتی افزایش و در اینحال زمان فعالیت حرکتی خود انگشت کاهش می یافت.

این آزمایش نشان داد که با تغییر فعالیت عصبی می توان زمان عکس العمل را بهتر کرد. به عبارت دیگر آموزش مغز تاثیرات ملموسی در رفتار فرد برجای می گذارد.

این آزمایش می تواند در آینده در درمان اشخاص متاثر از سکته مغزی و دیگر بیماری های ذهنی مورد استفاده قرار گیرد.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
آفاق
سلام ممنون از خبررسانی . اگر امکان دارد متن کاملتر و یا متن انگیسی مقاله را بفرمایید ازچه سایتی دریافت کنم مایلم ببینم که آیا این تحقیق می تواند کاربردی در تعلیم و تربیت داشته باشد ؟ سپاسگزارم
3.36897s, 20q