پسرها زودتر از دختران دچار وسواس مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5447
پسرها زودتر از دختران دچار وسواس مي‌شوند

به گزارش ايرنا، دكتر " محمدرضا عابدي "  در همايش كشوري " تشخيص و درمان اختلالات وسواس فكري" در دانشگاه شهركرد افزود: بروز وسواس در پسرها زودتر اتفاق مي‌افتد اما شدت آن در بين دختران بيشتر است.

به گفته وي،افت تحصيلي يكي از نشانه‌هاي بروز وسواس در پسرهاست و واسوس در هر سني در پسرها وجود دارد و وسواس چهارمين بيماري ناتوان‌كننده رواني در افراد است.

وي گفت: وسواس باعث ناتواني و مختل شدن عملكرد افراد مي‌شود و بروز آن به صورت خفيف و شديد است.

وي تصريح كرد: كسي كه وسواس دارد بيمارست و حتي در افراد كم سن و كودك نيز علايم ان بروز مي‌كند و افراد در تشخصيص وسواس بصيرت لازم را ندارند و براي درمان آن بايد به يك مركز درماني مراجعه كند و درمان دارويي و روان شناختي برروي فرد بيمار صورت گيرد.

عابدي اظهار داشت: كساني كه وسواس دارند دچار اضطراب مي‌شوند و در انجام وظايف خود ناتوان مي‌شود.

يكي از استادان روانشناس دانشگاه اصفهان نيز گفت: واسوس يك بيماري و يك اختلال عاطفي است و وسواس عملي وجود ندارد بلكه بك بيماري ذهني مي‌باشد.

دكتر " يعقوي اسماعيلي" افزود: اين فكر وسواس انسان را دچار اضطراب مي كند و افراد براي كاهش اين اضطرابها دست به كارهاي اجباري آشكار و ذهني مي‌زنند.

به گفته وي،از جمله اين رفتارهاي آشكار مي‌توان به شست و شو ، نوشتن ، وارسي و غسل و رفتارهاي اجباري به وردخواني و شمردن اشاره كرد.

وي گفت : رفتارها اضطراب را افزايش ميدهند اما اجبارها چه آشكار و ذهني كاهش‌دهنده اضطراب هستند.

اسماعيلي اظهار داشت: پسرها زودتر از دخترها دچار واسوس مي‌شوند و علايم اجبارهاي فكري آن كمال گرايي، پيش برآورد تهديد و خطر، شك و ترديد و اطمينان خواهي است.

رييس مركز مشاوره دانشگاه شهركرد و دبير اين همايش گفت: در اين همايش ‪۶۰‬نفر از مسوولان، كارشناسان و مشاوران مراكز مشاوره‌اي دانشگاههاي سراسر كشور به مدت دو روز حضور دارند.

" علي اكبر شريفي " اظهار داشت: اين همايش با هدف ارتقا توانمدي ها مشاوران و كارشناسان مراكز مشاوره‌اي دانشگاهها برگزار مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49283s, 18q