پنجمين عمل پيوند قلب در بيمارستان مسيح دانشوري انجام شد

۱۳۸۶/۰۴/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5455
پنجمين عمل پيوند قلب در بيمارستان مسيح دانشوري انجام شد

دکتر« کتايون نجفي زاده » مسوول مرکز فراهم آوري اعضاي پيوند بيمارستان مسيح دانشوري با اعلام اين خبر در گفت و گو باایسنا، گفت: چهارمين پيوند قلب از فرد مرگ مغزي نهم تيرماه به يک بيمار نيازمند انجام شد که در حال حاضر وضعيت جسمي وي رضايت بخش است.


وي با اشاره به اينکه پنجمين پيوند قلب نيز در اين بيمارستان ساعت 18 تا 24 ، روز يكشنبه 24 تيرماه با موفقيت انجام شده است؛ افزود: پس از محرز شدن مرگ مغزي اهداء کننده با رضايت خانواده وي، قلب دهنده به بيمار دچار ناراحتي قلبي و متقاضي پيوند اهداء شد که در حال حاضر وضعيت عمومي بيمار مطلوب است.


دکتر نجفي زاده، برگزاري چهارمين جشن نفس را عامل ترويج اهداء عضو در کشور دانست و تصريح کرد: به طوري که طي يک هفته پس از برگزاري اين جشن در بيمارستان مسيح دانشوري سه عضو اهدايي کبد، کليه و قلب داشته‌ايم و اين اعضاء با هماهنگي وزارت بهداشت به بيماران نيازمند پيوند زده شد و جان سه بيمار نيازمند عضو نجات يافته است.


لازم به ذکر است؛ تاکنون در مرکز فراهم آوري اعضاي پيوندي بيمارستان مسيح دانشوري 34 کبد، 22 قلب، 89 کليه و 18 ريه فراهم و نگهداري شد و به نقاط مختلف کشور براي پيوند به بيماران نيازمند ارسال شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.39339s, 18q