داروی ریزش مو، عامل بروز افسردگی در مردان

۱۳۹۱/۰۵/۲۳ - ۰۹:۲۲ - کد خبر: 54567

سلامت نیوز : پزشكان در یك مطالعه جدید هشدار دادند درصد قابل توجهی از مردانی كه از نوعی داروی ریزش مو با نام تجاری «propecia» استفاده می‌كنند پس از مدتی به علائم افسردگی و انكار گرایش به خودكشی مبتلا می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دكتر مایكل اس. ایرویگ، استادیار پزشكی در بخش غددشناسی دانشكده پزشكی و علوم بهداشتی دانشگاه جورج واشنگتن در این باره اظهار داشت: پزشكان و درمانگرها قبل از تجویز داروی فیناسترید یا propecia حتما باید درباره عوارض جانبی احتمال و خطرناك آن با بیماران خود مشورت كرده و آنها را از این موضوع مطلع نمایند.انستیتو ملی سلامت در آمریكا در این رابطه اعلام كرد كه داروی فیناسترید برای درمان الگوی طاسی و ریزش مو در مردان تجویز می‌شود.این انستیتو همچنین تاكید كرده است كه داروی فوق حتی در برخی موارد باعث بروز عوارض جنسی می‌شود.جزئیات این مطالعه در مجله «روانپزشكی بالینی» منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53574s, 19q