بازگشت موش به منوي رستوران‌ها در چين

۱۳۸۶/۰۴/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5457
بازگشت موش به منوي رستوران‌ها در چين

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري فرانسه، بر اساس گزارش روزنامه‌اي در گوانگجو كاميون‌هاي پر از موش در اواخر شب به بازار حيوانات وحشي منطقه بايون وارد شده و بار خود را مي‌فروشند.
مقامات چيني در سال 2003 و همزمان با شيوع بيماري سارس كه از جنوب چين شروع شد، فروش بسياري از حيوانات وحشي از جمله موش را ممنوع كرده بودند. گفته مي‌شد اين بيماري مي‌تواند از راه گوشت آلوده هم انتقال يابد كه همين امر باعث ممنوعيت فروش گوشت اين حيوانات شده بود.
اگر چه جامعه علمي و پزشكي درباره انتقال اين بيماري از طريق حيوانات خاصي موافق نيست اما به هر حال فروش اين حيوانات ممنوع شده بود.
بعد از شيوع سارس در استان گوانگجو چين علائم تنفسي حادي بروز پيدا كرد كه به سرعت در سراسر جهان انتشار يافت و بيش از 8 هزار نفر را آلوده كرد‌ و جان بيش از 800 نفر را گرفت.
مقامات هونان چين كه سيل‌هاي اخير اين منطقه و آب گرفتگي سوراخ‌ها باعث بيرون آمدن حدود 2 ميليارد موش در منطقه آن‌ها شده بود گزارش‌هاي اين روزنامه را رد كردند.
موش‌ها به طور سنتي يكي از غذاهاي محبوب در جنوب چين هستند و عده‌اي معتقدند كه گوشت آن‌ها بسيار مغذي‌تر از گوشت خوك يا مرغ است.
در اين گزارش آمده كه قيمت هر موش بين 40 تا 50 يووان (5 تا 6 دلار) بوده است و در شهرهاي فان يو، ژائوكينگ، دانگووان و هانهايي فروخته شده‌اند.
در اوايل امسال هم رسانه‌هاي چيني از بازگشت نوعي گربه به منوي رستوران‌هاي شهر گوانگ دونگ خبر داده بودند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94964s, 18q