بيمارستانهای اينترنتی در اتيوپی

۱۳۸۶/۰۴/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5461
بيمارستانهای اينترنتی در اتيوپی

در نزديکی او پزشک در حال بررسی تصاويری است که از جنين بر روی صفحه کامپيوترش ظاهر می شود.اين صحنه ای است که در همه بيمارستان های جهان ديده می شود.اما آنچه در مورد اين بيمارستان متفاوت است اين است که تصاوير اين جنين همزمان بر روی صفحه کامپيوتر ديگری در بيمارستان کر در حيدرآباد هند نيز ظاهر می شود.

دو پزشک در اين دو بيمارستان از طريق دو پنجره کوچکی که در کنار صفحه کامپيوترهايشان باز می شود يکديگر را می بينند و با هم درباره وضعيت مريض مشورت می کنند.

آنها با استفاده از يک قلم نوری بخش های مختلف تصوير نوزاد را به يکديگر نشان می دهند و درباره ضربان قلب او و نتايج آزمايشات زن باردار گفتگو می کنند.

اين بيمارستان يک نمونه آزمايشی از طرحی است که با کمک های هندوستان و تکنسين های اين کشور به اجرا گذارده شده و قرار است در سراسر آفريقا انجام شود.

در حال حاضر سه بيمارستان در کنيا با استفاده از اينترنت سريع به يکديگر وصل شده اند.

اين پروژه اوايل ماه جاری توسط پراناب موخرجی وزير خارجه هند در جريان ديدار او از آديس آبابا رسما افتتاح شد.

در مرحله بعدی قرار است در حدود ۲۰ بيمارستان در سراسر اتيوپی به اين شبکه متصل شوند تا بهياران در مناطق روستايی بتوانند از بهترين مشورتهای پزشکی اين کشور بهره مند شوند.

در کشوری که حمل و نقل بسيار دشوار و کند است، اين پروژه به مريض ها کمک می کند تا بتوانند بدون آنکه نيازی به انتقال آنها باشد توسط بهترين پزشکان درمان شوند.

به گفته راتان سينگ مدير اين پروژه گرچه در حال حاضر يک بيمارستان هندی جزئی از اين شبکه است، اما هدف استفاده از پزشکان آفريقايی است نه هندی.

او می گويد هند کمک های فنی را ارائه می کند که طی پنج سال نخست رايگان است.

بيست و سه کشور آفريقايی متقاضی عضويت در اين پروژه شده اند.

پروژه ياد شده در ابتدا بين هند و اتحاديه آفريقا امضا شد.

قرار است به تدريج پنج بيمارستان تخصصی و منطقه ای در نقاط مختلف آفريقا تاسيس شوند و بهترين مشورتهای پزشکی را در اختيار بيماران در سراسر اين قاره بگذارند.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69374s, 18q