نگرانی از بیماری های ناشی از پارازیت

۱۳۹۱/۰۵/۲۴ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 54660
نگرانی از بیماری های ناشی از پارازیت

 سلامت نیوز :دبیر کمیته محیط زیست شورا با اشاره به ساماندهی دکل های مخابراتی در آینده ای نزدیک گفت: آن‌چه در‌حال حاضر برای سلامتی شهروندان تهرانی نگران‌‌کننده است ارسال پارازیت هایی است که منشا آنها نیز مشخص نیست.

 معصومه ابتکار در گفت وگو با مهر با بیان این که نگرانی که در‌حال‌حاضر وجود دارد ارسال امواجی است که بر‌اساس هیچ ضابطه‌ای نیست گفت: مشخص نیست مسئولیت این امواج با چه کسی است تا بتوان بابت آن از کسی سوال پرسید و یا بر آن نظارت کرد. وی ادامه داد: نه بخش دولتی حاضر به پذیرش این مسئولیت است و نه مدیریت شهری می‌تواند به آن ورود پیدا کند متخصصان مخابراتی نیز با وجود تاکید بر استانداربودن دستگاه‌‌های مخابراتی از ارسال پارازیت‌های بی‌منشا ابراز نگرانی می‌کنند.

ابتکار با هشدار نسبت به تاثیری که این امواج بر‌سلامت شهروندان دارند گفت: به‌عنوان اعضای شورای شهر تهران هیچ اطلاعاتی در رابطه با موضوع پارازیت‌ها و فرستنده‌های آن نداریم. اما آنچه که می‌دانیم این است که این امواج بر‌سلامتی انسان و سلول‌های بدن تاثیر می‌گذارند ومن به‌عنوان یک متخصص ایمونولوژی و محقق می‌گویم که سر‌منشاء بسیاری از عوارض و بیماری‌های بدن می‌تواند این امواج باشد.

او ادامه می‌دهد ‌امروزه وقتی شاهد افزایش بیماری‌های مختلف با منشاء ناشناخته هستیم، به‌طور قطع و یقین می‌توانیم بگوئیم تشعشع می‌تواند موجب اختلال در سیستم ایمنی بدن شود و این موضوع قطعی است.این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که موضوع پارازیت‌ها از مصوبه شورای شهر مستثنی نیست، گفت: مصوبه شورا همه ابعاد امواج را در بر‌ می‌گیرد. در‌حوزه امواج و مقابله با آلودگی امواج ماهواره، هیچ نهادی مسئولیت را برعهده نمی‌گیرد و این به نگرانی‌ موجود در جامعه دامن می‌زند. ابتکار در ادامه گفت: در جامعه‌ای که این ضوابط جدی گرفته نشود، شاهد مشکلاتی در آینده خواهیم بود.

موضوع تشعشع‌های مضر در کنار آلودگی هوا از جمله دلایل بسیاری از بیماری‌ها خواهند بود.ابتکار با اشاره به اینکه آثار و نتایج تشعشعات قطعی است، گفت: اینکه امروز متخصصان می‌گویند سونامی سرطان در راه است، می‌تواند یکی از نتایج تشعشعات یا آلودگی هوا یا استرس باشد.وی با اشاره به ساماندهی دکل‌های مخابراتی گفت: بر‌اساس مصوبه شورا که ابلاغ نیز شده است دکل سازه ساختمانی محسوب می‌شود و برای احداث هر دکل باید از شهرداری پروانه و مجوز اخذ شود بنابراین به‌زودی شاهد ساماندهی در این بخش خواهیم بود. وی با بیان این که تعامل بین بخشی در این زمینه بسیار خوب بوده است گفت: قرار است بسیاری از این دکل‌ها تجمیع شود که که برخی از آنها در دست اقدام است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18987s, 18q